افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

اسلام به دنبال مسلمان شدنِ اجباری نیست

اگر تمام قرآن را بگردید، یک آیه پیدا نمی‌کنید که در آن انسان‌ها را مجبور کند که به زور شمشیر به اسلام بگروند. اسلام در مالزی و اندونزی که بیش از ۲۵۰ ملیون مسلمان دارند، به زور شمشیر گسترش نیافته است. امروزه بیش از ۲۰۰ ملیون مسلمان در کشور چین زندگی می‌کنند که به اجبار اسلام نیاورده‌اند…

 

به نقل از www.thenational.ae ، «مورتن استورم» یکی از نویسندگان دانمارکی کتاب «مامور طوفان: زندگی من داخل القاعده و سی.آی.ا» که در سال 2014 نشر شد، اخیرا دیدگاه‌های ضداسلامی خود را در “فاکس نیوز” اعلام نموده و از فضای رسانه‌ای برای ترویج نظرات کفرآمیز خود ضد اسلام سوءاستفاده کرده است.

 

«شیخ فارس المصطفی»، امام جمعه دوبی در واکنش به این اظهارات گفت: این تروریست سابق که پس از مدتی به یک مامور دوجانبه تبدیل شد، بعدها به استخدام سی.آی.آ و ام.آی.6 درآمد و به حیث جاسوس در تشکیلات القاعده وارد شد. او در نهایت به اربابان تازه خود نیز خیانت کرده و اطلاعات این سازمان‌های جاسوسی را در اختیار عموم قرار داد. حال بازی جدید او سخن‌پرانی برضد اسلام است. عمل «استورم» برمبنای ترس و وحشت پایه‌گذاری شده و ربطی به دین اسلام ندارد. او از نگرانی‌های مردم در رابطه با حملات پاریس بهره برده، با نقل قول و تفسیر به رای قران کریم، اسلام هراسی را در جامعه نامطلع غرب ترویج می‌دهد.

 

آیا اسلام، دینی خشن و خطرناک است؟

 

وی افزود: استورم اسلام را «خشن، بی‌تحمل و خطرناک برای دنیا توصیف می‌کند.» حال آنکه اسلام دین صلح و رحمت است. مسلمانان نمازشان را با کلمه صلح و رحمت به پایان می‌رسند و زمانی که بهم دیگر می‌رسند این‌گونه به همدیگر سلام می‌کنند. خداوند نیز اصحاب بهشت را با برکت و رحمت و صلح و دوستی می‌پذیرد. کلمه صلح و رحمت در قرآن بارها و بارها ذکر شده و سوره‌های قرآن اکثرا با این جمله آغاز می‌شوند: «به نام خداوند بخشنده و مهربان»

 

امام جمعه دبی اظهار داشت: استورم مدعی‌ست: اسلام، مسلمانان را به جنگ ترغیب می‌کند تا آن زمان که هیچ مذهبی باقی نمانده و همه چیز یکسره نابود شده باشد… درحالی که این سخنان دروغ و ساختگی هستند. آیاتی که در قرآن در رابطه با جهاد هستند، جنبه دفاع و یا مقابله با توطیه چینی و رفع فتنه دارد. در سوره بقره آیه 190 می‌خوانیم: «و در راه الله با کسانی که با شما می‌جنگند، بجنگید، ولی از اندازه نگذرید که خداوند متجاوزان را دوست ندارد»، «از اندازه نگذشتن» و «تجاوز نکردن» به این معناست که مفهوم جهاد در اسلام، ضابطه مند است.

 

اسلام به دنبال مسلمان شدنِ اجباری نیست

 

وی ادامه داد: مسلمانان به صاحبان مذاهب دیگر (یهودی و مسیحی) احترام گذاشته و به آنها چنین افتراهایی نمی زنند. اسلام همچنین به اعتقادات دیگران احترام می‌گذارد. به جرات می‌توانم بگویم که اگر تمام قرآن را بگردید، یک آیه پیدا نمی‌کنید که در آن انسان‌ها را مجبور کند که به زور شمشیر به اسلام بگروند. اسلام در مالزی و اندونزی که بیش از 250 ملیون مسلمان دارند، به زور شمشیر گسترش نیافته است. امروزه بیش از 200 ملیون مسلمان در کشور چین زندگی می‌کنند که به اجبار اسلام نیاورده‌اند. به تازگی نیز تاتارها در آسیای مرکزی با آغوش باز اسلام را پذیرفته و ریشه‌های اسلامی گذشته خود را یافته‌اند.

 

شیح مصطفی گفت: مورتن مدعی‌ است که اسلام از اعمال تروریستی حمایت می‌کند. و به این آیه استناد می‌کند که می‌گوید: عامل ترس به یاری آنان (سپاه اسلام) آمد. که این نشانه جهالت و ناآگاهی اوست. تفسیر این آیه اینگونه است که عامل ترس (که خداوند آن را در دل دشمنان نهاد) سبب پیروزی مسلمانان در جنگ بدون خونریزی شد. سخن بسیار است و مجال کوتاه؛ درآخر اینکه اسلام را نمی‌توان از دست نوشته‌های یک تروریست آموخت، چرا که تروریست‌ها معمولا انگیزه‌های مذهبی ندارند، بلکه اهداف سیاسی و مزدوری دارند.

 

وی گفت: این وظیفه تک تک مسلمانان است که با لفاظی‌ها و دروغ پردازی‌ها علیه اسلام مبارزه کنند. اسلام‌هراسان و افراط‌گرایان دو سوی یک سکه هستنند. آن‌ها باید به این حقیقت برسند که اسلحه هیچ جایگاهی ندارد. ما همگی انسان و برادر هستیم و دعا می‌کنیم تا خداوند همه ما را از آفت تروریسم حفظ کند. به امید اینکه صلح و امنیت بر دنیای شیاطین غلبه کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار