افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

گرایش جوانان کشور عربستان به مصرف مشروبات و مواد مخدر

یک تبعه انگلیسی ساکن عربستان سعودی در گزارشی در یکی از نشریات انگلیسی از گرایش جوانان عربستانی به مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و جشن‌های غیر اخلاقی خبر داد.

 

یک مهاجر انگلیسی ساکن عربستان سعودی از وجود معیارهای دوگانه حاکم بر کشور عربستان سعودی و گرایش جوانان این کشور به مصرف مشروبات و مواد مخدر و شرکت در جشن‌های غیر اخلاقی و البته بی‌توجهی پولیس و مقامات مسوول این کشور خبر داد.

 

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» این گزارش در هنگامه محکومیت یک شهروند انگلیسی حاضر در عربستان سعودی به نام «کارل آندریی» به 350 ضربه شلاق به خاطر مصرف مشروبات خانگی به میان آمد.

 

تبعه انگلیسی مذکور که در این گزارش نامش عنوان نشده است، گفت که حلقه‌ای از طبقه نخبگان سعودی قوانین سختگیرانه این کشور را به ریشخند گرفته و با استفاده از نرم افزارهای غیر اخلاقی به عنوان منبعی برای فعالیت‌ در بازارهای سیاه روسپیگری و تهیه قرص‌های سقط جنین استفاده می‌کنند.

 

این فرد افزود: عربستان سعودی به قوانین سختگیرانه خود افتخار می‌کند اما در زیر پوست این کشور همه چیز با قیمت مناسب در دسترس است و در کشور ثروتمندی که پول موضوعی مهم نیست، همه چشمان خود را بر این مسایل بسته‌اند.

 

این فرد انگلیسی در ادامه گفت که اینک الکل در بطری‌های پلاستیکی تنها به قیمت چندین پوند در شهرهای مهم عربستان فروخته می‌شود و پولیس این کشور که تنها ماهانه 700 پوند حقوق دریافت می‌کند آماده دریافت رشوه است.

 

این فرد مطلع از وضعیت جامعه فعلی عربستان سعودی در زمینه برگزاری مهمانی‌های بسیار غیر اخلاقی در عربستان سعودی گفت: «مهمانی‌ها به شدت شبیه به نوع غربی است و در آنجا روابط جنسی نامشروع برقرار می‌شود.»

 

همچنین بسیاری از جوانان سعودی با استفاده از ماده مخدر «کپتاگون» که نیروهای داعش نیز از آن برای حفظ هوشیاری استفاده می‌کنند در بزرگراه‌ها با موترهای سواری کارهای خطرناک انجام می‌دهند.

 

ایندیپندنت در خاتمه با زیر سوال بردن وهابیت در عربستان سعودی نوشت: عربستان سعودی دنباله رو شاخه‌ای از اسلام به نام وهابیت است که قوانین سختگیرانه مذهبی را به اجرا می‌گذارد. تنبیهات شدید چون گردن زدن و شلاق زدن برای جرایم غیر اخلاقی چون نوشیدن الکل یا زنا اجرا می‌شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار