افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

کیسه بری بین المللی

آیا 16 میلیارد دالربازهم وارد چرخه فساد خواهد شد؟ و یا نه؟
آمریکا و افغانستان هر دو در یک کاسه دست دارند تا این 16 ملیارد دالر را که از مردم بدبخت آمریکایی مالیات گرفتند به جیب بزنند.

رمضان بشر دوست عضو مجلس نمایندگان در باره فساد موجود در افغانستان و تاکید جامعه جهانی برای از بین بردن این فساد گفت: به نظر من این یک کیسه بری بین المللی است از طرف مقامات افغانستان و جامعه بین المللی به بهانه نابودی تروریزم و امنیت و… که 90 فیصدش به جیب مشاورین و متخصصین و دیپلمات ها و … میرود و تنها 10 فیصد به جیب گرگ های داخلی.

امیدوارم افغانهای گرسنه ما که از رسانه ها و تلویزیون وعده 16 میلیارد دالری را می شنوند از خوشی سکته قلبی نکنند چرا که در طول ده سال از 30 تا 40 و یا 50 میلیارد دالر به افغانستان داده شده و بسیاری از افغانهای ما نان خشک برای خوردن ندارند.

من این کنفرانس را کر فرانس می نامم چرا که حرف های جامعه جهانی در مدت ده سال را آقای کرزی نمی شنود و کر است ، چون جامعه بین الملی می گوید حقوق بشر، دموکراسی ، مبارزه با فساد و مواد مخدر و… که آقای کرزی نمی شنود و جامعه بین المللی هم صدای کرزی را نمی شنوند.

هم کرزی و هم جامعه بین المللی چشمشان را بستند و نمی بینند ، چرا که مفسدین فی الارض در حکومت کرزی به کمک همین خارجی ها به قدرت رسیده اند و ما با فساد نمی توانیم فساد را از بین ببریم هر دو از فساد خبر دارند و هر کس که دست شان به خون اغشته است امروز وکیل و وزیر و .. است در کابینه اینها .
این پول به جیب احزاب آمریکایی می رود و برای خود کمپاین می کنند مثل کمپاین آقای کرزی.

تعهدات نشست توکیو چقدر به نفع مردم ما خواهد بود؟
آقای بشر دوست در پاسخ گفت: به نظر من نه از طرف جامعه بین المللی و نه از طرف حکومت افغانستان تعهدی وجود ندارد و تعهد تنها روی کاغذ است و عملی نخواهد شد کسانی از مبارزه با فساد حرف می زنند که خودشان غرق فساد هستند.

بازرسی اعلای نظامی آمریکا برای افغانستان 19 میلیون دالر مفقود اعلام کرد و امسال 33 میلیون دالر. تمام کسانی که امروز کرزی اعلام می کند و مقامات عالی هستند در ثارنوالی و روزنامه های خود آمریکا متهم به فساد هستند ، چطور ما رشوه را با رشوه خور از بین ببریم؟

اگر آمریکا و آقای کرزی از افراد فاسد در حکومت خبر دارند چرا این افراد را به قدرت نشاندند؟
این پول از جیب اوباما نیست بلکه از جیب آن امریکایی بدبخت است که نان خوردن خود را ندارند که اوباما از این پول برای کمپاین خود استفاده می کند اگر می خواهیم دزدی را از بین ببریم باید دزد را از بین برد.

وی افزود: وعده ی آقای کرزی را میرویس کرزی بچه اش قبول نمی کند چون ده سال است این حرف ها را می زند که با فساد مبارزه می کنم و حکومتداری شفاف بوجود می آورم و …

حکومت افغانستان، آقای کرزی و زاخیلوال برای چند سال خود از آمریکا پول خواستند و آمریکا هم از جیب و مالیات مردم بدبخت خود این پول را آماده کرد تا به این افراد بدهد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار