افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

پولیس حامی مردم است یا قاتل ؟

روز گذشته یکبار دیگر پولیس، خشونت خادیست های زمان حفظ الله امین را بیاد مردم آورد و تعدادی از مردم بی دفاع و مظلوم و فقیر را بخاک و خود کشید.

ظالمان خادیستی که تحت نام پولیس و شهرداری بر مردم بی دفاع و محروم منطقه ریشخور در دشت پدوله ناحیه هفتم شهر کابل حمله کرده بودند پس از جنایت حولناک شان در مقابل تعدادی از نمایندگان مردم بازهم بر کشتن و بخاک و خون کشیدن مردم اصرار داشته بر قانونی بودن جنایت شان تاکید می کردند.

مردم بی دفاعی که هرکدام با هزاران مشکل، پولی را تهیه و قطعه زمینی را خریده اند و در آنجا خانه های گلی شان را اعمار کرده اند مورد هجوم نیروهای به اصطلاح پولیس قرار گرفته به بهانه اینکه زمین های شان دولتی است آنان را بخاک و خون کشیدند و مردم بی دفاع و محروم منطقه را به گلوله بستند.
در این میان وحشت سراسر منطقه را فرا گرفته بود و پسری به چشم می خورد که بر سر جنازه پدرش که با گلوله پولیس کشته شده بود گریه می کرد.
طرف دیگر دختر خوردسالی را می دیدی که بر سر جنازه برادرش داد و فغان داشت و نمونه هایی از این دست!

مردم منطقه اذعان دارند که در این گلوله باری پولیس حدود هشت تن کشته و 25 تن دیگر زخمی شده اند.
مردم خشمگین و متحیر از این که به اصطلاح حامیان شان تحت نام پولیس قاتلان شان شده اند ، بطرف پولیس سنگ پرتاب کردند که بگفته نیروهای پولیس چند تن از آنان زخمی شده اند.

این درگیری زمانی آغاز شد که مسئولان شهرداری با همکاری نیروهای پولیس اقدام به تخریب خانه های مردم در اطراف شهرک پدوله کردند.
این واقعه در منطقه ی خیر آباد در جنوب شهرک پدوله ناحیه ی هفتم شهر کابل رخ داده است.

مسئولان شهرداری کابل می گویند که بیش از دوصد خانه ی مسکونی خودسر به تازگی در زمین دولتی اطراف شهرک پدوله ساخته شده است.
در همین حال نمایندگان مردم در شورای ملی می گویند که این اقدام پولیس در برابر باشندگان این محل غیر عادلانه است و در ساحه ی شهرک پدوله هیچگونه تجاوزی از سوی مردم صورت نگرفته است.

از سوی دیگر باشندگان محل ادعا می کنند که پولیس به خانه های شان حمله کرده و سبب کشته شدن هشت تن آنان گردیده است. اما مقام های پولیس این ادعای مردم را رد می کنند و می گویند که پولیس از اسلحه استفاده نکرده بلکه مردم با استفاده از سنگ وچوب و اسلحه بالای افراد پولیس حمله کردند.

در این رویداد کودکی که پدرش کشته شده است از دولت می خواهد تا عاملان کشته شدن پدرش را به دادگاه بکشاند.
همچنین باشندگان ادعا دارند که این زمین ها را در بدل 120 هزار افغانی خریده اند و دولت باید فروشنده آن را بازداشت کند نه اینکه دست به ویرانی خانه های آنان بزند.
در میان زخمی شدگان زنان وکودکان نیز شامل هستند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار