افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 31 دسامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

نابرابری حقوق بشر در نگاه حقوق بشر

همیشه نفرین‌کردن بر ناملایمات روزگار همانند لعنت‌کردن به تاریکی‌ها می‌ماند و حسن نظر داشتن نسبت به امری، به تنهایی و بدون ابتکاری به این می‌ماند که درِ قفسی را به روی پرنده‌ ای پا شکسته و بی‌بال باز کنید. برای اینکه یک امر اخلاقی را از یک امر غیر اخلاقی به درستی مورد شناسایی قرار دهیم، پیامدهای اجتماعی و حتی فردی یک عمل مهم است. اگر یک جمعی و یا گروهی و یا فردی خود را متعهد به ارزش‌های اخلاقی می‌دانند و احساس خوش‌بینی نسبت به آن دارند، مهم نیست، مهم این است که پیامدهای عمل آن‌ها چه است؟. به چه میزانی خیر و شر را در او میتوان جستجو کرد؟.سالی که خوش است از بهارش پیداست . حکومتی که ساخته و وابسته به دیگران باشد تمام ارگانهایش متعلق و تحت اختیار اربابان است .

کمیسیون مستقل حقوق بشر در ۱۶ جوزا سال ۱۳۸۱ منحیث یک ارگان مستقل ، آزاد و تمام اختیار در افغانستان به فعالیت خویش آغاز نمود که یک تعداد از کشورهای بزرگ آنرا تا کنون تمویل می نمایند و آنها باید از کسانی که حقوق بشری و شهروندی شان از جانب اشخاص، گروه ها و یا کشورهای دیگر نقض میگردد آن را برملا و از طریق مطبوعات به آگاهی مردم و جهانیان برسانند که به منظور تطبیق این موضوع تا کنون هزارها  هزار دالر را به مصرف رسانیده اند.

 اگر صرف مکثی گذرا در مورد جنایات و نقض حقوق بشر از ده سال گذشته در افغانستان که مسببین آن برای همه معلوم اند  نمائیم به خوبی می بینیم که کمیسیون حقوق بشر هیچگاهی با نامی که به آن منسوب شده عمل نکرده و هیچگاه علیه این گونه اقدامات خلاف حقوق بشری لب به سخن نه گشوده است، و این خود نشان دهنده این ادعای کاذب و دروغین آنها ست که این سازمان مستقل و آزاد است ، این سازمان تاکنون دربارهء  کشته و زخمی شدن صدها هزار تن افراد ملکی و بیگناه همانند یک شخص کور وکر عمل نموده و اگر واقعاً کمیسیون حقوق بشر خود را مستقل می داند باید طی ده سال گذشته در موارد فوق از طریق میدیا اظهار نظر می نمود و به نحوی آن را تقبیح میکرد.

ومتأسفانه آن چیزیکه هم اکنون در حال تطبیق میباشد نمایانگر آنست که مسلمانان دارای کدام حقی نبوده و کسانیکه حقوق مسلمانان را نقض کنند ارتکاب به جرمی نشده و از این لحاظ به سزای اعمال خود هم نمی رسند. زیرا از آنروزی که استعمارگران اشغالگر داخل خاک ما گردیدند، هزاران انسان بی گناه ما را به قتل رسانیدند و هزارها تن زنان  و اطفال نیز جام شهادت نوشیدند و چندین برابر از این تعداد بی سرپرست و به بی سر پناه ماندند. آیا همهء آنها گناهکار بودند؟ آیا از نگاه “حقوق بشر” جزای مجرم بدون تثبیت جرم وی به شکل غیر انسانی و وحشیانه داده میشود؟

گناه آنعده زنان معصوم و پاکدامن افغانستانی که به قتل رسیدند و یا مورد تجاوز بعضی ها قرار گرفتند چه بود؟

 آیا باورتان می آید که آن طفل معصوم و بی گناه افغانستانی کدام جرمی داشته باشد؟ اینها مثال های بود که اکثر آنها و یا بدتر از آنها را همهء ما و شما به چشم سر خود مشاهده کرده ایم. یکبار به حوادث ولسوالی پنچوائی تفکر نمائید. حوادثی که در آنجا رخ داده است  به قتل رسیدن زنان و اطفال و سوختاندن اجساد که زبان از بیان نمودن آن عاجز میباشد.

 پس عاملین این اعمال وحشیانه کی ها  هستند؟

آیا یک نهاد بین المللی و یا یکی از سازمانهای حقوق بشر غربی و یا حتی اسلامی و افغانی  قد بر افراشته که ای اشغالگران  چرا به خاک و ناموس دیگران تجاوز میکنید ! این کار شما  مغایر حقوق بشری میباشد که خود شما آنرا بنیاد نهاده اید و ما این  عملکرد شما را تقبیح میکنیم  و برای تلافی این اعمال حیوانی شما برخلافتان قیام میکنیم ؟.

حال یکبار نگاهی به ممالک غرب و یا هم پیمانهای شان بکنید، بطور مثال در گذشته در کشور یونان یک محصل به قتل رسیده بود سایر مردم چنان اعتراضی نمودند که گویا محشر بر پا میشود. نه تنها مردم یونان، که دیگر ممالک نیز آنرا تقبیح نموده خواهان به مجازات رسیدن عامل آن گردیند.

در کشور ما تقریباً هر روز ده ها  نفر توسط خارجی ها ونظامیان اشغالگر  به قتل میرسند هیچ نهاد و کشوری حاضر نمیشود که آواز اعتراض بلند نموده و مانع همچنین اعمال گردد. مانع شدن یکطرف حتی بعضی از این موسسات و نهادهای افغانی و بین المللی میخواهند که ملت قهرمان افغانستان از این منجلاب بد بختی نجات پیدا نکنند. این بدان معناست که مسلمانان شامل واژهء “حقوق بشر” نبوده و از این لحاظ هر قدر که بالای شان ظلم صورت گیرد مربوط به حامیان  حقوق بشر نمیباشد. اما هر وقتیکه دشمنان خاک و مردم ما بخواهند که یک پلان شوم خود رابالای مردم ستم دیدهء ما پیاده سازند آنگاه از واژهء فوق سوء استفاده نموده ما را با یکدیگر دشمن ساخته،  دارایی و معادن سر شار ما را به غارت میبرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار