افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

لندن به قهرمانان خون بازی در کابل مدال داد

افغانستان در نظر قدرت های اروپایی و امریکایی غربی به مثابه زمین بازی و یا جایگاه نمایش های خیمه شب بازی است که ورود و خروج نظامیان و سفرا و وزرا و دیپلمات ها و حتی روسای جمهورشان را همچون افتتاحیه و اختتامیه نمایشگاه می دانند.

 

کابل این روزها به صحنه یادبودها و دستاوردها از تلاش گران خدوم و نوع دوست انگلیسی تبار بدل شده است که از هرچه کشته دادند و زخمی دادند و فتح کردند و … نمایشگاهی برای تاریخ ساخته اند که تا ابد در اذهان عمومی حک می ماند.

 

مراسم مضحک و تاسف بار بزرگداشت و تجلیل از خون بازی سربازان پیاده نظام و سواره نظام و مسلح به انواع و اقسام سلاح های سنگبن و نیمه سنگین در افغانستان اشغال شده جداگانه در کابل و لندن برگزار می شود تا مراتب قدردانی اشرف غنی را به ملکه الیزابت و دیوید کامرون برساند.

 

گرچه بدون کمترین جلب توجه از حرکات خداپسندانه و موج داوطلبان خدمت به خلق سربازان روباه پیر و استعمارگر کهنسال جهان، افتتاحیه درخور برای اشغال و لشکرکشی سربازان لندنی به کابل و سپس مستقر شدن در هلمند و قندهار و ننگرهار تدارک دیده نشد اما…

 

اما در مقابل اختتامیه ای بزرگ و باشکوه بدر کلیسای سن پل لندن و نیز کابل برگزار گردید تا تمام خستگی های سیزده ساله سربازان و خانواده های شان را از تن آنان بزداید؛ این نهایت ریشخند حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و عزت افغانستانی در 22 و 23 حوت بود.

 

لندن درحالی به قهرمانان خون بازی در کابل مدال افتخار می دهد که از دستبردها و سود سرسام آور انگلیس از سنگ های قیمتی، معادن بکر و مواد مخدر ولایات جنوبی سخنی به میان نمی آید. در همین حال بیش از 500 انگلیسی تبار دیگر برای تداوم منافع لندن در قلب آسیا در خاک افغانستان رژه می روند.

 

هلمند که بعنوان مرک درآمدزایی طالبان و کشورهای همسایه و گماشته گان حکومت و نیروهای انگلیسی از چهارسو مورد تجاوز و غارت قرار می گرفت تا سالیان سال بعد از ضعف و بی ثباتی حکومت مرکزی در استفاده از نیروهای ناتو بجای مورد سوء استفاده قرار گرفتن سخن خواهد گفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار