افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 سپتامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

كشتار فجيع مردم سوريه،نتيجه الحاق صهيونيسم و وهابيت (قسمت 2)

به نقل از گزارشي كه اخيراً توسط پايگاه اطلاع رساني “پراودا” روسيه، از تحولات سوريه منتشر شد، ارتش آزاد سوريه (FSA) با حمايت اسرائيل و عربستان سعودي، به عنوان مجموعه اي تركيبي از تروريست ها، جانيان، تجاوزگران، شكنجه گران، قلمداد شده كه افراد آن در جريان جنگ داخلي سوريه با حمايت مالي و نظامي غرب از هيچ اقدام ضد بشري فروگذار نكرده اند.
طبق اعلام شاهدان عيني و كارشناسان مربوطه، شورشيان در سوريه كساني هستند كه از سوي نيروهاي سلفي ‌بنيادگراي افراطي حمايت مي شوند و تحت آموزش عربستان سعودي تحرك مي كنند و كشتار و سر بردين مردان و زنان، سربازان حامي دولت بشار اسد براي ترساندن مردم از وظايف آنها مي باشد كه بايد در سوريه انجام دهند.
در حال حاضر با بررسي گزارشات  ومشاهدات اسناد مربوطه تنها اين حقيقت مشهود است كه پرونده جنايات جنگي و اقدامات ضد بشري معارضان مسلح سوري وابسته به القاعده روز به روز در حال قطور شدن است و اين در حالي است كه مجامع بين المللي تاكنون هيچ تدبير موثري را براي توقف خشونت ها در سوريه به كار نبسته اند و همچنان دستگاه هاي صهيونيستي و امريكايي از اين جنايات و عاملان آن حمايت مي كنند. به طور مشخص دليل اصلي تداوم و حتي تشديد خشونت هاي خونبار سوريه را مي توان به پشتيباني كشورهاي غربي و برخي دولت هاي منطقه از شورشيان مسلح مربوط دانست.
بر اساس مشاهدات پنج راهب مسيحي كه براي بازديد شهر “حلب” به سوريه سفر كرده بودند، مردم حلب، بخصوص شهروندان وفادار به دولت، براي مدتي طولاني از سوي شورشيان از دستيابي به غذا و دارو محروم شده بودند. اين در حالي است كه تلاش نيروهاي دولتي براي دستيابي به جمعيت غير نظامي و توزيع غذا، دارو و شير براي نوزادان با ناكامي روبرو شده و معارضان مسلح با در اختيار داشتن سلاح هاي پيچيده و پيشرفته كه توسط CIA در اختيار انها قرار مي گيرد، از پيشروي سربازان ارتش سوريه جلوگيري كرده اند.
“ليلا زروگويي” نماينده ويژه دبير كل سازمان ملل در امور كودكان، هشدار داده است كه در صورت تداوم وضعيت كنوني در سوريه، نسل آينده اين كشور از بزرگترين قربانيان مناقشات خونبار نظامي خواهد بود.
در هفته گذشته، پايگاه اينترنتي آمريكايي “مركز پاكسازي اطلاعات” گزارشي در خصوص جنايات جنگي ماه هاي اخير شورشيان سوريه منتشر كرد كه در لواي حمايت كشورهاي غربي مخصوصاً اسرائيل صورت گرفته است. در اين گزارش به موارد متعدد قطعه قطعه كردن اجساد قربانيان و سوزاندن بقاياي آنان براي پنهان سازي ابعاد جنايات شورشيان اشاره شده است.
اين گزارش همچنين به موارد متعدد جنايات جنگي معارضان اشاره كرده كه بخشي از آن ها عبارتند از: 1) كشتار ده ها غير نظامي اعم از زنان و كودكان در روستايي در شرق استان دير الزور در خرداد ماه سال جاري، 2) كشتار فجيع ساكنان روستاهاي حولا و قبير در بهار سال گذشته و 3) عملياتي نظير بمب گذاري در دانشگاه حلب، 4) قتل عام منطقه ترمسه و بوستان القصير كه موجب شد ده ها شهروند سوري بر اثر اقدامات ضد بشري معارضان مسلح جان خود را از دست بدهند.
به گزارش خبرگزاري استراليايي “اي.بي.سي نيوز” در بيست و پنجم ارديبهشت ماه سال جاري، انتشار تصاوير هولناك از شكافتن جسد يك سرباز سوريه و خوردن قلب وي توسط يكي از اعضاي گروه هاي شورشي افراطي، علاوه بر محكوميت شديد سازمان ملل، نگراني هاي فراواني در رابطه با واقعيات مربوط به جنگ سوريه را به دنبال داشت و حيرت افكار عمومي جهانيان در اين خصوص را برانگيخت.
اين در حالي است كه به موازات چنين اعمال غير انساني، تخريب آرامگاه و نبش قبر چهره هاي مطرح مذهبي صدر اسلام از جمله “حجر بن عدي” موجي از خشم و نفرت را در منطقه و در ميان مسلمانان جهان از اقدامات شنيع و غيرقابل باور جنايتكاران جنگي سوريه به بار آورده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار