افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 3 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

عزّت پاکستان؛ در گرو خروج از ایتلاف نظامی عربستان!

ایتلاف عربستان

روزنامه دان، در مقاله ای بر خروج عساکر پاکستان از ایتلاف نظامی عربستان تاکید کرد…

روزنامه اردو زبان دان در مقاله ای که در این زمینه نشر ساخته، آورده است : پاکستان بایستی از ایتلاف نظامی سعودی جدا شود و به اثبات برساند که در مناقشه سعودی با ایران نقش ندارد. ناتوی اسلامی بظاهر اتحاد و ایتلاف علیه دولت اسلامی (داعش) می باشد، اما این نیرو در حقیقت ابزاری سعودی-امریکایی- اسراییلی است که در مقابل ایران قرار دارد. همه شبهات در خصوص این ایتلاف با کنفرانس ریاض خاتمه پیدا کرد. ترمپ هنگام اعلام انعقاد قرار داد فروش تسلیحات به عربستان به ارزش 110 ملیارد دالر، ایران را پشتیبان و حامی تروریزم در جهان معرفی کرد.

گفته می شود به کانگرس امریکا نیز دستور داده شده گام هایی را در جهت تغییر سیاست های ایران بردارد. اما بنابر اعلام شورای حقوق بشر سازمان ملل بیشتر کشتارها توسط حملات هوایی عربستان در یمن انجام شده است. اعزام نیروهای پاکستانی به عرصه نزاع عربی اشتباه است. نباید با ورود به تقسیم بندی ظالمانه شیعه و سنی وارد کارزار فرقه ای شویم و از این طریق دشمنان بیشتری را برای خود به وجود آوریم. عربستان درصدد است با سلاح های وارداتی امریکا سلطه خود را بر منطقه ادامه دهد .

سعودی ها و داعشی ها هر دو دنیا را با یک دید واحد نگاه می کنند. هردو به جمهوریت و دموکراسی باور ندارند. پاکستان با حضور در ایتلاف سعودی دیگر قادر نخواهد بود حمایت خود را از فلسطینیان ادامه دهد. عربستان از قطر خواسته که روابط خود را با حماس قطع کند. تنها حماس است که اکنون در برابر اشغالگری اسراییل در فلسطین مقاومت می کند. پاکستان با خم شدن در برابر دالرهای تیلی عربستان با این امر موافقت کرده است. ما سعودیها را برادر خود می دانیم، اما آنها پاکستانی ها را مسکین، بنده و گدا می دانند. بدترین رفتار با پاکستانی ها در دنیا در عربستان دیده می شود.

طبق آمار از سال 2012 تا 2015 بیش از 243 هزار پاکستانی از عربستان اخراج شده اند که 40 هزار نفر آنها تنها طی دو ماه سال جاری اخراج شده اند. داعشی ها اخیرا به اماکن مقدس در ایران حمله کردند. قول‌اُردوی پاسداران ایران سعودی ها را به دست داشتن در این حملات متهم ساخته است. باید استخدام پاکستانی ها برای جنگیدن در منازعات عربی پایان داده شود و راحیل شریف عاجلا به کشور بازگردد. همچنین نیروهایی که به امارات برای جنگ با مردم یمن فرستاده ایم نیز به کشور بازگردند .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار