افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 15 مارس , 2014 لینک کوتاه خبر :

طالبان تعريف تروريسم است

عبد الرحيم مندوخيل معاون حزب پشتونخواه عوام ملي و عضو مجلس ملي پاكستان در رابطه با درگيري هاي اخير پاكستان و توقف مذاكرات گفت، تروريزم يك عمل بسيار قبيح و زشتي است و طالبان به طور مداوم اين عمل قبيح و غير انساني و غير اسلامي را انجام مي دهد و افراد بيگناه زيادي را به خاك و خون مي كشند . اقدام تروريستي اخير تروريست ها كه 23 تن از نيروهاي زنداني را بطرز فجيع كشته اند بسيار ظالمانه است .
ديدگاه وي در مورد صداقت طالبان در مسير مذاكرات اينگونه است كه، سخنگوي طالبان در ادعاي خود صادق نيست، وقتي كه به طور مداوم عمليات انجام مي شود، چگونه مي توان حرف وي را باور كرد ؟ بنابراين بايد مردم و احزاب اين عمل قبيح طالبان را به شدت محكوم كنند.
البته وي در مورد اينكه امكان دارد دولت ضد طالبان هم اقداماتي تحريك آميز انجام داده باشد گفت، شايد از سوي دولت نيز برخي تروريست ها كشته شده باشند، اما طالبان بيشتر افراد بيگناه را مي كشد و حملات زيادي انجام مي دهد.
وي تاكيد كرد، اصلا نبايد با تروريست ها مذاكره انجام شود، اما همه روزه شاهد هستيم كه تروريست ها مردم را مي كشند و سپس مي گويند كه خواهان اتش بس هستند.
به اعتقاد وي، بايد طالبان از پاكستان خارج شوند، چون عمليات آنها زشت است و مردم بايد ضد آنها قيام و اين عمل زشت و غير انساني انها را محكوم كنند.
گفته مي شود كه طالبان پاكستاني نه فقط به گروه هاي زياد تقسيم شده اند، بلكه تحت حمايت القاعده و طالبان افغان قرار دارند و تا وقتي كه با طالبان افغان و القاعده مذاكره نشود، تنها گفتگو با طالبان پاكستان نتيجه نخواهد داد. همچنين گفته مي شود تا وقتي كه با ارتش پاكستان انجام نكند، باز هم مذاكره با طالبان نتيجه نمي دهد، به اعتقاد عبدالرحيم، عمليات طالبان تروريزم اشكار است و يك عمل اشكار ضد قانون، قوه قضاييه و غيره محسوب مي شود و واقعا بايد عمليات طالبان به شدت محكوم شود.
وي مخالف اين موضوع است كه طالبان پاكستاني با طالبان افغانستان مرتبط هستند و طالبان افغان نيز با القاعده ارتباط دارند  لذا در پاكستان نيز تصميم نهايي را اتش مي گيرد، چراكه در پاكستان انتخابات مي شود كه از نظر قانوني مشروعيت دارد و تحت انتخابات دولت تشكيل مي شود كه نهادهاي ديگر نيز تحت نظارت دولت فعاليت مي كند و حق و اختيار از نظر قانوني دست دولت منتخب مردم است .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار