افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

شيعه كشي در پاكستان،تبدیل به يك روال عادي شده است!

تروريستان سعي مي كنند به اختلافات و درگيري ميان شيعه و سني دامن بزنند كه الحمدالله دشمن در اين زمينه موفق نبوده اند.
هنوز از فجايع كويته مركز استان بلوچستان و شهرستان هنگو از شهرهاي ايالت خيبرپشتونخواه در پاكستان مدت زيادي نگذشته است و در چهلم شهداي شهر هنگو بود كه همزمان با آن انفجار قوي كه 150 كيلوگرم مواد منفجره در آن استفاده شده بود، در شهرك عباس دركراچي رخ داد كه براثر آن حدود پنجاه تن از شيعيان مظلوم شهيد و بيش از 140 تن نيز مجروح شدند . در انفجار كويته در تاريخ هفدهم فوريه برابر با 29 بهمن ماه حدود هزار كيلوگرم مواد منفجره بكار گرفته شده بود كه باعث كشته شدن بيش از صد تن از شيعيان گرديد و 180 تن نيز مجروح شده بودند.مسئوليت انفجار كويته را لشكر جهنگوي به عهده گرفته بود .
انفجار ديروز نيز به احتمال خيلي زياد از سوي همين گروهك تروريستي صورت گرفته است . در اعتراض به انفجار ديروز كراچي كه از سوي وحدت المسلمين و ديگر سازمانهاي شيعه سه روز عزاي عمومي اعلام گرديد، مقامات دولتي نيز طبق معمول فقط به محكوميت بسنده كردند و خواهان اشد مجازات براي مرتكبين اين جنايت شدند .
حالا چند روز درباره اين جنايت ضد شيعي حرف وحديث خواهد بود، تا اينكه تروريستها جنايت ديگري را انجام دهند و حنايت گذشته حسب معمول به فراموشي سپرده خواهد شد . مقامات دولت پاكستان فقط همديگر را به عدم برخورد با تروريستها متهم ميكنند . دولت مركزي، دولت ايالت پنجاب و دولت پنجاب دولت مركزي را به عدم برخورد با لشكر جهنگوي كه مقر اصلي آن در پنجاب است ، متهم ميكنند . اينكه تروريستها خيلي راحت بدون مزاحمت از سوي دولت مكررا” عليه شيعيان مرتكب جنايت مي شوند . دراين باره نظرات مختلفي وجود دارد . نخست اينكه امريكا و لابي صهيونيستها استراتژي شان در منطقه با خطر روبرو شده است و حكومتهاي دست نشانده خود را در منطقه در معرض سقوط مي ببيند و همچنين در بعد نظامي نيز با شكست مواجه اند .
بنابراين بهترين راه براي فرار از اين وضعيت ايجاد اختلاف وتفرقه بين مسلمانان بنام شيعه و سني است و براي نيل به هدف از عوامل داخلي مثل لشكر جهنگوي استفاده مي كنند.گروههاي تروريستي مثل لشكر جهنگوي سپاهي به القاعده و طالبان پاكستان كه توسط سازمانهاي استخباراتي منطقه امريكا وانگليس تشكيل شده اند، بهترين خدمت را براي جهان كفر امروز انجام مي دهند.
با اين كار سعي مي كنند به اختلافات و درگيري ميان شيعه و سني دامن بزنند كه الحمدالله دشمن دراين زمينه موفق نبوده. امروز شيعه و سني پاكستان اين اقدامات تروريستي لشكر جهنگوي را محكوم ميكنند .
ثانيا” سازمانهاي استخباراتي پاكستان نيز از گروهكهاي افراطي حمايت ميكنند و آنان را سرمايه ملي در مقابل هند و افغانستان قلمداد ميكنند. اينها ميخواهند در هند وافغانستان به اهدافشان برسند كه متاسفانه سازمانهاي استخباراتي امريكا و انگليس و پاكستان همه ازاين گروهكها ي تروريستي حمايت ميكنند كه اگر نبود چطور گروهكهاي تروريستي ميتوانند مواد منفجره ، هزار كيلوگرم را تهيه و به آساني آن را جابجا نمايند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار