افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 ژانویه , 2014 لینک کوتاه خبر :

سياست امريكا در سال 2014 : افغانستان مركز استخدام تروريست هاي مدرن

باتوجه به تحولات منطقه و نياز شديد غرب به اسكلت هاي متحركي همچون اعضاء طالبان و القاعده، استراتژي امنيت ملي جديد امريكا به بهانه مبارزه با القاعده در سال 2014 ، افغانستان را مركز توجهات توسعه و رشد تروريسم مدرن قرار داده است.

به نقل از “صداي روسيه”، دولتمردان و ژنرال هاي امريكايي، همچنان در صدد ادامه و همچنين توسعه سياست هاي اشتباه پيشن خود در سال 2014 افغانستان هستند.
طبق گزارش اين منبع، امريكايي ها به بهانه تقويت مبارزه با القاعده، در تلاش هستند تا با ايجاد يك استراتژي امنيت ملي جديد سال 2014 را سالي متفاوت در جنگ عليه ترور نمايش دهند.
اين فعاليت ها در صورتي است كه تمامي كارشناسان داخلي و خارجي بر اين موضوع اتفاق نظر دارند كه سياست هاي اشتباه امريكا در افغانستان و پاكستان مخصوصاً در استفاده از حملات هواپيماهاي بدون سرنشين و كشتار مردم غير نظامي، “موجب تقويت بي ثباتي” و “افزايش حملات تروريستي” نه تنها در كشورهاي مذكور، بلكه در منطقه شده است و به نوعي اين تحركات امريكايي ها، آگهي براي استخدام تروريست هاي جديد و مدرن است.
طبق گزارش منابع اگاه، با توجه به اوضاع و احوال منطقه در اواخر سال 2013، سياست تهاجمي امريكا در سال 2014 به شدت تغيير خواهد كرد و نكته مهم تر اين است كه اگر تا ماه هاي قبل اختلاف نظري براي ادامه حضور در افغانستان ميان اعضاء كنگره وجود داشت، اكنون با توجه به تحولات منطقه و بحران تضعيف نفوذ غرب، اولويت سياست خارجي امريكا، حضور مستمر و اشغال افغانستان به عنوان مقر فرماندهي خود در منطقه است.
طبق اعلام گزارش صداي روسيه، طبق پيش بيني هاي انجام شده سال 2014، با توسعه حملات هواپيماهاي بدون سرنشين CIA ، اوضاع براي مردم افغانستان به مراتب بدتر از سال هاي گذشته خواهد بود.
كارشناسان روسي بر اين باور هستند كه تنها عامل هرج و مرج در منطقه، رشد فعاليت هاي تروريستي مي باشد كه منشا تمام انها هم حملات بي حد و مرز هواپيماهاي بدون سرنشين امريكاست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار