افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 31 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

جهل و افراط مشكل جهان اسلام

مشكلاتي كه جهان اسلام و امت اسلامي امروز با آن دست و پنجه نرم مي كند، نشات گرفته از جهل وافراط است، اگر غرب امروز مرزهاي كره خاكي را درنورديده به كرات ديگر كائنات سركشي و تحقيق مي كند حقيقتاً مديون علم و دانش مسلمانان است و امروزه با علم و دانش وتحقيق كرات ديگر را تسخير مي كنند.

اما مسلمانان كه صاحب ميراث علم و دانش و تمدن هستند ، امروز با يكديگر تنش دارند، با هم دشمني مي كنند و همديگر را مي كشند.
نخستين آيه اي كه بر پيغمبر عظيم اسلام نازل شد(اقرا) درباره علم و دانش بود. گويي خداوند متعال از طريق پيغمبر اسلام و انسانيت اعلام كرد كه اگر انسان بخواهد درست زندگي كند بايد علم و دانش كسب كند و هرانساني كه از طريق علم و دانش نخواهد امور زندگي را طي كند، بقايي ندارد. چنين انساني خيلي زود به هلاكت مي رسد و فضاي ياس و نا اميدي – نابودي و فساد كه امروز بر امت اسلامي سايه افكنده است بخاطر همين است كه برخلاف تعليمات قرآن و پيغمبر اسلامي امور زندگي خود را طي مي كنند و بجاي اسلام ناب محمدي ، اسلام جعلي ديكته شده از سوي همان استعمار غرب را پيشه خود كرده است . استعماري كه امروز با علم و دانش مسلمانان ، بلنديهاي آسمان را تسخير مي كند . همين استعمار غرب با استفاده از فن آوري و علم و دانش و همچنين زور كه درهمين فن آوري و علم و دانش نهفته است ، به كل جهان بويژه به دولت اسلامي زور مي گويد – وتنها ترسش نيز ازهمين امت اسلامي كه صاحب اصلي علم و دانش است ، مي باشد . غرب از اين مي ترسد كه مسلمانان بيدار شوند وبپا خيزند و جهان را تسخير كنند كه البته فلسفه ختم نبوت بر پيغمبر اسلام نيز همين بود كه دين اسلام مكمل همه اديان گذشته بوده است.
بايد همه انسانهاي موجود دراين كره خاكي درهمين مسير قرار مي گرفتند كه متاسفانه بعداز رحلت پيغمبر، دولت اسلام دچار تشتت و نفاق شد و وصيت پيغمبر اسلام مورد عمل قرار نگرفت بنابراين استعمار غرب كه استعمار قديم انگليس و يهود و استعمار نوين آمريكا در راس آنها قرار دارند، هميشه سعي كرده اند مسلمانان را از علم دانش و همچنين وحدت دور نگهدارند. بنابراين براي نيل به هدف در گذشته دور، فرقه منحرف و باطل وهابي را در سرزمين وحي بوجود آورد و با گذشت سه قرن امروز در پيروي از همان فرقه باطله گروههاي افراطي زيادي خلق كرده اند ، كه گروههاي مختلف تروريستي مثل سپاه صحابه ، لشگر جهنگوي ، طالبان ، القاعده و گروهكهاي ديگر مرتبط با اين گروهكها را درهمين راستا و با همين هدف تشكيل دادند تا اولا” نفاق شديد ميان مسلمانان بنام شيعه و سني بوجود آورند و دوما” مانع كسب علم و دانش مسلمانان شوند.سوما مانع پيروي از تابعيت از بزرگان دين و ائمه حتي پيغمبر اسلام شوند.اگر عملكرد امروز القاعده و طالبان و گروهكهاي تروريستي لشگر جهنگوي كمي مورد بررسي قرار گيرند همين وظايفي را كه از سوي دشمنان اسلام به آنان محول شده است انجام مي دهند. طالبان در افغانستان و پاكستان هزاران مدرسه را منهدم كرده اند. رفتن دختر به مدرسه را حرام مي دانند. نمي گذارند كه مسلمانان شيعه و سني در صلح و صفا زندگي كنند و درصددند بزرگان دين و ائمه پيغمبر فراموش شوند . بجاي آن اسلام غلط ديكته شد و انگليس و امريكا جايگزين شد .
نكته آخر اينكه همين گروهكها كه توسط امريكا و انگليس خلق شده اند با عملكرد زشت و غير انساني خود باعث بدنامي دين مبين اسلام شده اند ، اينها قادر نخواهند بود به حقانيت دين اسلام ضربه وارد كنند كه خدواند خود محافظت آن را به عهده دارد. اين گروهك هاي شيطاني خودشان معدوم و نيست و نابود خواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار