افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 سپتامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

جنايت تروريستهاي تكفيري در ايالت پنجاب پاكستان

به گزارش راديو پشتو تروريستها مربوط به گروهكهاي تروريستي سپاه صحابه و لشكر جهنگوي روز جمعه با ورود به منطقه شيعه نشين كوته بام در شهرستان بهكر جنوب ايالت پنجاب پاكستان اين شهر را براي مدتي به گروگان گرفتند و با تيراندزي بسوي مغازه ها و كسبه در سطح شهر افراد زيادي را مورد هدف قرار دادند.
در نتيجه شش تن از شيعيان كشته و تعدادي نيز زخمي شدند و در حالي اين جنايت صورت گرفت كه نيروهاي پليس موجود در شهر از خود هيچ عكس العملي نشان ندادند و فقط تماشا مي كردند و مردم مظلوم كه مورد حمله قرار گرفته بودند مجبور به دفاع از خود شدند .
تعدادي از مهاجمان را به گروگان گرفتند و 5 تن از آنان را به هلاكت رساندند، سپاه صحابه و لشكر جهنگوي بخاطر كشته شدن يك نفر از اين گروهك كه در نتيجه دشمني شخصي صورت گرفته بود دست به اين جنايت زدند و دولت محلي بنا بر تنش زياد حكومت نظامي را در اين شهر اعلام نمود و مدارس و مراكز آموزش امروز تعطيل گرديد .
ناگفته نماند كه روز جمعه قرار بود تني چند از تروريستهاي طالبان به جرم حمله چند سال پيش به ستاد مشترك ارتش پاكستان اعدام شوند، ولي بخاطر هشدار و تهديد طالبان، نواز شريف نخست وزير پاكستان اجراي حكم اعدام را فعلا متوقف نمود كه از سوي عصمت ا… معاويه رئيس طالبان در ايالت پنجاب مورد استقبال قرار گرفت و نواز شريف را به خاطر اين اقدام شخصي بابصيرت ياد كرد.
البته تنها تهديد طالبان نيز در توقف حكم اعدام مجرمين موثر نبود، بلكه كشورهاي غربي و سازمانهاي بين المللي حقوق بشر كه معمولاً نسبت به قتل عام مردم مظلوم و بي دفاع چه در فلسطين سوريه عراق و پاكستان و افغانستان ساكت هستند، ولي نسبت به اعدام تروريستها و شرورها هميشه حساس اند و به بهانه دفاع از حقوق بشر خواستار لغو حكم اعدام هستند .
راديو پشتو در اين باره نظر مولانا قاري عبدالرحمان نورزي از علماي بر جسته اهل سنت پاكستان را جويا شد كه در پاسخ گفت كه دفاع از تروريستها و قاتلين مردم بي گناه آن هم بخاطر گرفتاري غرب و تهديد تروريستهادر حقيقت عقب نشيني از دستور صريح متون قران كريم است كه خداوند آيه قصاص را نازل كرده است و تا زمانيكه حكومتها در كشورهاي اسلامي مستقل و اسلامي نباشد و دستور از غرب بگيرند همين اتفاق خواهد افتاد كه امروز در پاكستان افتاده است.
تروريستها بخاطر همين پشتوانه داخلي و خارجي به جنايات ادامه خواهند داد . مولانا عابد حسين شاكري يكي ديگر از علماي پاكستان نيز در اين زمينه به راديو پشتو گفت كه خداوند كه حكم قصاص را در قران داد بخاطر تامين امنيت در جامعه است تا عبرتي براي ديگران باشد كه كسي جرات نكند كسي فرد بي گناهي را بكشد.
اين عالم ديني افزود كه توقف حكم اعدام براي تروريستها كه چند سال پيش به ستاد مشترك ارتش پاكستان حمله كرده بودند، به تروريستهاي معلوم الحال اين جرات را داد كه در روزي كه قرار بود افراد آنان به جرم جنايت اعدام شوند، نجات پيدا كنند ولي آنان (تروريستها) در روز روشن در حضور نيروهاي امنيتي در شهرستان بهكر در جنوب ايالت پنجاب شيعيان بي دفاع را به رگبار ببندند و تعدادي را بكشند و تعدادي را مجروح نمايند.
اين عالم دين اذعان داشت كه حقيقت امر اين است كه آمريكا و لابي يهودي كه براي رسيدن به اهداف شوم شان در صدد ايجاد تفرقه بين مسلمانان مي باشند د ر سطوح مختلف بدنه دولتي پاكستان نفوذ كرده اند و تا زمانيكه مسلمانان بيدار نشوند و وحدت را پيشه ننمايند اين بدبختي آنان ادامه خواهد يافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار