افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 فوریه , 2013 لینک کوتاه خبر :

جبهه جنگ نرم انگليس عليه افغانستان

بي بي سي؛ باپردازش مفصل به زندگي يك همجنسگراي مقيم كانادا در پي شكستن مرزهاي اخلاقي و ارزشي در افغانستان است.

مردم افغانستان از ديرباز به اين سو با سياست هاي نفاق افكنانه و تخريبي استعمار پير انگليس در اين كشور آشنايي دارند. سرنوشت سياسي بسياري از حاكميت هاي گذشته در كشور همواره به توطئه ها و دسيسه چيني هاي توطئه آميز و استعمارگرانه استعمار پير، گره خورده است. حتي در بحران هاي بيش از سه دهه اخير نيز به جرات مي توان رد پاي استعمار پير و دست هاي پنهان آن را جستجو و ردگيري كرد.
اصل “تفرقه بينداز و حكومت كن” نيز اساسا ريشه انگليسي دارد و شاخص اصلي اعمال نفوذ و قدرت و سلطه استعمار پير در كشورهاي جهان سوم به ويژه ملت هاي مسلمان است. اشغال هند توسط استعمار پير و نفود سنتي آن كشور بر پاكستان و در كل حوزه جنوب آسيا و از سوي ديگر، روابط تنگاتنگ افغانستان و پاكستان طي سال هاي متمادي، سبب شده است كه افغانستان نيز از آسيب حيله ها و نيرنگ روباه مكار انگليس در امان نباشد. در تحولات ده سال اخير كشور هم انگليس يكي از جدي ترين بازيگران عرصه سياست و امنيت و اقتصاد و مواد مخدر و حتي اعمال سلطه و نفوذ فرهنگي بوده است.
يكي از اهرم هاي استعمار پير براي اعمال سلطه بر ملت ها،‌ بهره گيري از جبهه جنگ نرم است؛ به همين منظور، انگليس بنگاه خبرپراكني بي بي سي را تاسيس كرده كه پيش از آنكه يك رسانه به معناي بسيط و ساده كلمه باشد؛ يك جبهه واقعي جنگ نرم به هدف پيشبرد اهداف سلطه جويانه استعمار پير در ميان كشورها و ملت هاي تحت ستم و سلطه است.
به همين جهت بي بي سي، براي هر كشوري، با توجه به ساختار فرهنگي، اصول ارزشي، معيارهاي اخلاقي، باورهاي ديني و همچنين زبان و فرهنگ و آداب و رسوم آن، برنامه ريزي و پروژه سازي مي كند؛ تا مباني و اصول معتبر و برازنده يك ملت را از ريشه دستخوش دگرگوني كند و خواسته هاي سلطه گرانه استعمار پير را بر آن اعمال نمايد.
تفرقه افكني، برجسته كردن يك موضوع كوچك و كم اهميت، دامن زدن به اختلافات كوچك و محدود محلي و طرح آن در گستره كلان يك ملت يا كشور، ترويج مضامين و موضوعات برخلاف اخلاق و اصول و معيارهاي ارزشي و اخلاقي و حتي نقض صريح اخلاق روزنامه نگاري و… از شاخصه هاي شناخته شده بي بي سي براي اعمال جنگ نرم و تامين سلطه فرهنگي استعمار پير است.
اخيرا هم اين رسانه تفرقه افكن و ضد ارزشي، با پردازش مفصل به زندگي فردي همجنسگراي مقيم كانادا در پي شكستن مرزهاي اخلاقي و ارزشي در جامعه افغانستان برآمده است.
بي بي سي كه سابقه اي طولاني در شكستن حريم سنت‌هاي ملت‌ها دارد، در گزارشي كه يكشنبه شب منتشر كرد، زندگي شخصي را به تصوير كشيد كه مروج همجنس‌گرايي در افغانستان است. اين شخص كه اكنون در كانادا زندگي مي‌كند، مدعي شد كه براي شكستن قبح فعل لواط، كتابي براي نسل آينده نوشته است.
اين حركت ضد فرهنگي بي بي سي در ادامه برخي برنامه هاي ديگري انجام مي شود كه اخيرا با چراغ سبز كشورهاي غربي در افغانستان راه اندازي شده كه هدف از آن، شكستن حرمت و ممنوعيت شرعي و اخلاقي محصولات و اصول ضد اخلاقي فرهنگ مبتذل غربي است. اگر اين حركت سلطه جويانه تريبون جنگ نرم استعمار پير را در ادامه برنامه اي موسوم به “فيشن شو” كه اخيرا به صورت مخفي و تنها با حضور چند رسانه محدود خارجي در يك مكان نامعلوم در كابل از سوي يك موسسه به ظاهر حامي حقوق زنان؛ اما در اصل مروج فرهنگ منحط و مبتذل غربي انجام شد قرار دهيم، مشخص مي شود كه غرب در صدد است؛ تا با سرمايه گذاري هاي كلان، اصول و مباني ارزشي، اخلاقي و باورهاي ديني مردم مسلمان افغانستان را نشانه رود؛ اما نكته اي كه استعمار بايد آن را نيك دريابد و به آن توجه نمايد اين است كه در طول تاريخ، جرقه آغاز قيام هاي مردمي و ضد استعماري مردم مبارز افغانستان را همين حركت هاي نظام سلطه و استعمار زده است؛ مساله اي كه به هيچ وجه نمي توان وضعيت كنوني را از آن مستثني قرار داد.
مردم افغانستان، شايد بتوانند چندصباحي كشتار غيرنظاميان، ناامني، ترور و خشونت را تحمل كنند؛ اما در برابر ارزش هاي ديني و اخلاقي خويش هرگز حاضر به سكوت و معامله نيستند و اين چيزي است كه استعمار پير و هر قدرت استعماري ديگري بايد آن را دريابد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار