افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 دسامبر , 2013 لینک کوتاه خبر :

تروريسم در پاكستان قابل كنترل است

حكومت پاكستان اين بار در مراسم اربعين مجبور شد تدابير شديد امنيتي را اتخاذ كند و هزاران تن از نيروهاي ارتش و امنيتي را در شهر راولپندي براي تامين امنيت مستقر كرد و تعدادي از تروريستها را دستگير و منطقه مورد نظر و مسجد و مدرسه ديني سپاه صحابه را از تكفيري ها پاكسازي كرد.

اربعين سالار شهيدان كربلا هفته گذشته عليرغم تهديدات تكفيري ها نه فقط با شركت ميليونها تن از شيعيان حيدر كرار در سرتاسر پاكستان برگزار گرديد، بلكه برادران اهل سنت نيز در راهپيماييها و عزاداريها، شيعيان را همراهي مي كردند. به جز يكي دو حادثه تروريستي كه در كراچي صورت گرفت كه چهار كشته و حدود 20 تن زخمي برجا گذاشت، در بقيه شهرها با امنيت كامل برگزار گرديد.
اين درحاليست كه گروهك تكفيري سپاه صحابه و لشگر جهنگوي در رابطه با عزاداري در بازار راجه در شهر راولپندي تهديد كرده بودند كه نخواهند گذاشت دسته هاي سينه زني از اين بازار و از روبري مدرسه و مسجد آنان عبور كنند و حتي مي خواستند جلوي مسجد خود برنامه اي را تحت نام سمينار به اصطلاح برگزار كنند تا از عبور دسته هاي عزاداري ممانعت بعمل بياورند.
شيعيان نيز در پاسخ گفته بودند كه بيش از يكصد سال است كه دسته هاي عزاداري امام حسين(ع) از اين خيابان عبور مي كنند و مجوز عبور را نيز دارند و طبق برنامه و سنوات گذشته اين بار نيز دسته هاي سينه زني از اين مسير عبور خواهند كرد، حتي اگر همه سينه زنها در اين راه حسيني جان خود را از دست بدهند.
بنابراين حكومت پاكستان نيز كه در حادثه روز عاشورا در همين محل كه عزادارن حسيني مورد حمله قرار گرفته بودند نتوانسته بود از تروريسم تكفيري ها جلوگيري كند، اين بار در مراسم اربعين مجبور شد تدابير شديد امنيتي را اتخاذ كند و هزاران تن از نيروهاي ارتش و امنيتي را در شهر راولپندي براي تامين امنيت مستقر كرد و تعدادي از تروريستها را دستگير و منطقه مورد نظر و مسجد و مدرسه ديني سپاه صحابه را از تكفيري ها پاكسازي كرد.
حكومت در هر كشور بايد مرجعي باشد كه هركدام از شهروندان از آن تابعيت كنند و حكومت پاكستان به وظيفه خود درست عمل كرد و نشان داد كه اگر بخواهد مي تواند كاري انجام دهد كه آب از آب تكان نخورد.
واقعيت امر اين است كه هر سال در ماه محرم يا صفر حكومت و دستگاههاي امنيتي هر زماني كه اراده كردند تا اقدامات تروريستي صورت نگيرد،از عهده اين كار بخوبي برآمده اند و آب از آب تكان نخورده است.پس معلوم مي شود كه تروريسم در پاكستان قابل كنترل است.
دستگاههاي امنيتي اين كشور قوي تر از آن هستند كه مردم فكرش را مي كنند. ولي نياز به اراده دارد.البته ناگفته نماند جامعه پاكستاني شيعه و سني كه هميشه مانند برادر در كنارهم زندگي كرده اند با هم فاميل هستند و ميان آنها ازدواج دختر و پسر از هر دو گروه صورت گرفته است.هيچوقت با يكديگر اختلاف و مشكلي نداشته اند. در مراسم محرم و صفر كنار هم بودند. ولي بيش از بيست سال است كه با گسترش تفكر وهابي و سلفي گري و تكفيري سعي بر اين شد كه شيعه و سني را از هم جدا كنند.نخست شيعيان را مورد حملات وحشيانه قرار دادند و هزاران نفر از شيعيان را تاكنون به كام مرگ فرستاده اند و سعي كردند كه به گردن اهل سنت بيندازند، ولي از آنجائيكه شيعيان دشمنان خود را ميشناسند هيچ وقت دست برادري از اهل سنت را عقب نكشيده اند.بنابراين اين گروهكهاي تكفيري هشت نه سالي است كه اهل سنت را نيز مورد تهاجمات وحشيانه قرار داده اند.
مراسم ميلاد النبي و مزارات اوليا ء ا… اهل سنت را مورد حملات انتحاري قرار دادند و صدها و شايد هزاران تن از علما،مردم و دانشمندان اهل سنت را نيز به قتل رساندند و اين سبب اتحاد بيش از پيش شيعه و سني گرديده است كه ديروز نيز براداران اهل سنت در مراسم اربعين در كنار شيعيان بودند و حالا قرار است در مراسم ميلاد النبي در ماه ربيع الاول شيعيان در كنار برادران اهل سنت باشند تا توطئه خطرناك تكفيريها را كه بجز ضربه زدن به اسلام و مسلمانان چيز ديگري نيست،خنثي سازند

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار