افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 آوریل , 2013 لینک کوتاه خبر :

تروريسم،سلاح استعمارغرب براي سركوبي مسلمانان

به گزارش منابع خبري از كشور هلند، حكومت اين كشور تصميم گرفته است فعاليتهاي مسلمانان اين كشور كه جمعيت آنها به حدود يك ميليون نفر مي رسد،را تحت نظر بگيرد.

همچنين حكومت هلند دستور داده كه ائمه مساجد اين كشور مورد تحقيق قرار بگيرند .از نظر حكومت هلند آنان متهم اند كه در خطبه ها و سخنراني هاي خود،حكومت هلند را بعنوان دشمن اسلام معرفي مي كنند .
در اين شكي نيست كه حكومت هلند نيز مانند ساير حكومتهاي ديگر كشورهاي غربي به نوعي زير يوغ استعمار غرب و لابي صهيونيسم جهاني است.در همين كشور هلند چقدر بر ضد ارزشهاي اسلامي اقدامات  انجام و كاريكاتورهاي اهانت آميز عليه ارزشهاي اسلامي منتشر شده  است.
ولي ائمه مساجد كشور هلند يا هر كشور ديگر در غرب بجاي اينكه با ايراد سخنراني تند و تيز و احساسي بر ضد حكومت هاي كشورهايي كه ميليونها مسلمان بعنوان اقليت در آنجا زندگي مي كنند نخست بايد خانه خود را از عواملي كه در پوشش اسلام به دين خود ضربه مي زنند پاكسازي نمايند.
در اين شكي نيست كه صهيونيسم جهاني هميشه در صدد ضربه زدن به اسلام بوده و امروز نيز همچنان به تلاشهاي خود ادامه مي دهند ولي دشمن اين كار را به شكل غير مستقيم انجام مي دهد.
دشمن آمده در داخل خانه امت اسلامي نفوذ كرده و از داخل يارگيري كرده است. عوامل ساده لوح يا خود فروخته را در داخل صفوف امت اسلامي شناسايي و در پوشش جهاد و خدمت به اسلام آنان را برگزيدند.
بعنوان مثال پاكستان چندين سال است كه با تروريسم دست و پنجه نرم مي كند و هيچكس نمي داند كه اين تروريستها از كجا آمده اند و چه مي خواهند؟
اگرچه برخي از گروهكهاي به اصطلاح مذهبي،مسئوليت برخي اقدامات تروريستي و جنايات را بر عهده مي گيرند ولي اصلا جنبه مذهبي ندارند.انگيزه اي كه از سوي اين گروهكهاي تروريستي براي توجيه جنايات خود اعلام مي گردد، هيچ ارتباطي با دين و مذهب ندارد كه اگر ارتباطي مي داشت،مردم پاكستان كه مسلمانان واقعي هستند حتما از اين گروهكها حمايت خود را اعلام مي كردند.
پس پشت جنايات گروهكهاي تروريستي در پاكستان يك توطئه بسيار خطرناك نهفته است كه هدف آن تحقق برنامه هاي مخفي قدرتهاي استعماري جهان مي باشد.اين مسئله كه ديگر حل شده است كه مسلمانان اگر خيلي هم بد باشند،نمي آيد برادر مسلمان خود را به ناحق از پا درآورند.
پس اگر بخواهيم يك ريشه يابي كنيم كه چرا در داخل مسلمانان افرادي پيدا  شدند تحت نام جهاد و  برادران مسلمان خود را قتل عام مي كنند،بايد كمي به عقب تر يعني به دهه هفتاد قرن بيستم برگرديم و علل اشغال افغانستان توسط شوروي را بررسي كنيم.
ظاهر امر اينطور به نظر مي رسيد كه شوروي سابق خودش افغانستان را اشغال كرد و افغانها نيز در مقابل آنها  ايستادگي كردند و با جهاد بي مثال شوروي را از پا درآوردند.
ولي حقيقت امر اين است كه به گفته آقاي” برژينسكي” مشاور امنيتي سابق امريكا در دوره “جيمي كارتر” اين بود كه امريكا با دخالت در افغانستان، شوروي را به لشگركشي به افغانستان تشويق كرد تا به گفته برژينسكي امريكا هم انتقام شكست ويتنام را از شوروي بگيرد و هم جنگ سرد را با مجاهدت مردم افغانستان به نفع خود به پايان برساند.
البته ناگفته نماند از جهاد و تلاش براي مردم غيور افغانستان هيچ چيزي كاسته نمي شود.
آنان به نيت دفاع از وطن و دين شان به پا خواستند و پيروز هم شدند.ولي اين امريكا شيطان بود كه از انگيزه اسلامي و جهادي مردم افغانستان سو استفاده كرد.
امريكا فرمول جنگهاي صليبي با كمي تغييرات تحت نام “دكترين ريگان” را در جنگ افغانستان با شوروي مورد استفاده قرار داد كه بر اساس آن توسط “ژنرال ضيا الحق”  رئيس جمهور نظامي پاكستان با يك برنامه قبلي روي كار آورده شده بود.
جنگجويان افغاني و غير افغاني و عربها را تحت پوشش مجاهدين جهان اسلام گرد هم آوردند كه بالاخره بعد از يك 12 ساله كه با كمك مالي و تسليحاتي امريكا و غرب صورت گرفت شوروي را به زانو درآورد و افغانستان را ترك كرد و همين جنگ باعث شد كه شوروي بخاطر مشكلات اقتصادي شديد از هم پاشيد و جهان به يك جهان قطبي تبديل شد و امريكا نيز بعنوان يك فاتح جنگ، خود را بعنوان تنها ابر قدرت بر جهان تحميل كرد و نظم نوين جهاني را علام نمود كه هدف اصلي آن تقسيم جهان براساس منافع امريكا بود و مردم افغانستان فقط جشن را برگزار كردند كه شوروي را شكست دادند.
اما ديري نگذشته بو  همين مجاهدين افغاني به جان هم افتادند.بعد از چهار پنج سال به يك جنگ داخلي روي آوردند كه در سال 1994 به ظهور پديده طالبان منجر شد.از آن سو امريكا در سال 1990 ميلادي به “صدام” چراغ سبز نشان داد كه به كويت حمله كند كه همين كار  هم انجام شد و صدام بعد از ضميمه كردن كويت به عراق، براي حمله به ديگر كشورهاي حوزه خليج فارس آماده شد كه شيوخ اين كشورها از جمله عربستان سعودي، كويت، قطر دست به دامن امريكا شدند كه از شر صدام نجاتشان دهد و امريكا نيز كه خودش اين طراحي را انجام داده بود بسيار سريع به خليج فارس لشگركشي كرد و از سال 1990 تا كنون نيروهاي امريكايي، حوزه خليج فارس را اشغال كرده اند و هزينه اين اشغال را نيز همين كشورهاي عربي از درآمد پولهاي نفت مي پردازند و همين نفت را نيز مفت و مجاني به يغما مي برند.
حلا برمي گرديم به پديده طالبان كه توسط CIA (سازمان جاسوسي امريكا) و ISI (سازمان استخباراتي پاكستان)،عربستان و انگليس بوجود آمد.در اين ميان القاعده اي كه از عرب هاي افغان كه براي جنگ با شوروي به فرماندهي دكتر عبدا… اعزام و اسامه بن لادن توسط CIA و ISI و استخبارات عربستان به افغانستان آورده شده بودند ابراز وجود كردند و جنگ زرگري بين امريكا و القاعده به جريان افتاد و مجاهدين دهه هشتاد به تروريستها در دهه نود تبديل شدند.حادثه مرموز 11 سپتامبر در سال 2001 بوقوع پيوست كه اين بهانه اي شد براي اشغال افغانستان توسط امريكا و متحدين او و امروز با گذشت 11 سال از اين اشغال به بهانه مبارزه با تروريسم ادامه دارد.
در اين جنگ 11 ساله نيروهاي امريكا و ناتو از يكسو مسلمانان را در منطقه و افغانستان به بهانه طالبان و القاعده قتل عام كردند كه ادامه نيز دارد و از سوي ديگر خود القاعده و طالبان تحت نام جهاد،هزاران مسلمان از جمله زنان و كودكان را به خاك و خون كشيده اند و پديده عمليات انتحاري رواج يافت .حال اين پرسش مطرح مي شود كه در اين بازي كه به كمك امريكا تروريسم بعنوان يك سلاح خطرناك مورد استفاده قرار مي گيرد چطور برخي از مسلمانان به آلت دست امريكا تبديل شده اند؟ تا زمانيكه اين مسلمانها كه تحت نام مجاهدين به نفع دشمن فعليت مي كنند به خودشان نيايند،جنگ استعمار عليه اسلام البته به شكل  غير مستقيم ادامه خواهد يافت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار