افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 24 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

انگلیس در صدد جایگزین کردن داعش با طالبان

بنگاه خبرپراکنی دولت انگلیس که حمایت از گروه تروریستی داعش را به عنوان ماموریت اصلی خود در خاورمیانه پیگیری می کند، در پروژه ای جدید به دنبال تغییراتی در خصوص وضعیت داعش در منطقه و به ویژه کشور ما است چرا که حامیانش می دانند بی بی سی هنوز مخاطبان خاص خود را در افغانستان دارد.

 

بی بی سی که جانبداری آشکار او از داعش در عراق و سوریه صدای اعتراض نخست وزیر انگلیس را هم درآورد، در صدد است تا داعش را جایگزین طالبان در افغانستان کند که جدیدترین اقدام این شبکه، تروریست و شورشی خواندن طالبان بعد از بیست سال است.

 

بی بی سی فارسی در راستای پیشبرد پروژه جایگزینی داعش به جای طالبان هیچ ابایی از انتساب انفجارها و حوادث تروریستی مختلف در افغانستان به طالبان در حالی که هیچ گروهی مسوولیت آن را به عهده نگرفته است، ندارد! تا با این اقدامات خود جوانان را از سوی طالبان به سمت داعش روان سازند.

 

تلاش دیگر بی بی سی سربازگیری برای داعش از میان اعضای طالبان است. این شبکه تلاش می کند که اعضای فعلی تشکیل دهنده داعش در کشور ما را سرخوردگان از عملکرد سرکردگان طالبان معرفی کند تا اعضای این گروه را نیز به پیوستن به داعش ترغیب نمایند که این عمل با اقدامی هماهنگ از جذابیت و تفاوت داعش و طالبان صورت می گیرد.

 

بی بی سی به این هم بسنده نمی کند و با دروغ پردازی های فراوان درباره پیوستن افراد و گروه های مختلف شبه نظامیان حاضر در افغانستان به داعش، اخبار متعددی را نشر می کند که حمایت گلبدین حکمتیار از داعش (قبل از تایید یا تکذیب از سوی حزب اسلامی) گواهی بر این مدعا می باشد.

 

واقعیت این است که هم اکنون تریبون بی بی سی فارسی به سخنگوی داعش اجاره داده شده است و سرکردگان داعش در افغانستان رسما به تشریح دیدگاه های این گروه تروریستی و تطهیر جنایات انجام شده توسط داعش می پردازند.

 

این حمایت آشکار و علنی بنگاه خبرپراکنی دولت انگلیس از داعش در کشور ما، در واقع آماده‌سازی افکار عمومی مردم منطقه برای پذیرش تروریست‌های این گروه در قلمروی طالبان است که با هدف گسترش منطقه ی تحت نفوذ داعش برای ادامه تامین منافع غرب در خاورمیانه طرح ریزی شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار