افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

اندر باب بورسیه های الازهر…

ديبلومات هاي سفارت افغانستان در قاهره كشور مصر نه تنها اينكه اكثريت شان در سفارت حاضر نمي شوند چون هرروز مشغول تحصيل خود هستند.

 

این افراد با بورسهاي تحصيلي اختصاص داده شده به محصلان افغانستانی از داخل کشور شامل دانشگاه مي شوند وشانس تحصيلي يك جوان افغانستانی را از داخل كشور ضايع و براي خود انرا غصب مي كنند.

 

از وقتي كه براي تحصيل در دانشگاه الأزهر به مصر امديم ديبلومات هاي سفارت در مصر را ديديم كه با موترهاي لوكس و نمبرپليت سياسي سفارت در داخل دانشگاه و جامعه دول العربية گردش و رفت و امد مي كنند.

 

چند سال قبل سه تن از ديبلومات هاي واسطه دار در همين سفارت بورسهاي دانشگاه قاهره را براي خود گرفتند كه تاهنوز بعضي شان بنام ديبلومات در سفارت هستند.

از انجمله شخصي بنام خالدين ضياء خسر بره امر صاحب شهيد كه قبل از آمدن ما به مصر همين شخص در سفارت بود و تا حالي هم است.

 

دو سه ديبلومات ديگري را در همين سال هاي اخير ديديم كه بمجرد اينكه وظيفه شان در سفارت ختم شد به خارج فرار كردند و بورس تحصيلي دانشگاه قاهره را هم سوختاندند و همگی خيش و قوم و برادر خود را به بورسها معرفي كردند.

 

اینها که بنام ديبلومات افغانستان به سفارت امدند خود را شامل معهد جامعه دول عربية ساختند در حاليكه اين يك معهد يعني انستيتوت است و دانشگاه نيست اما افغانهاي ديبلومات از انجا وقتي فارغ مي شوند در افغانستان خود را مفت كرده بنام ماستر و داكتر صاحب معرفي مي كنند.

 

والسلام محصل بدبخت الأزهري

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار