افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 آوریل , 2014 لینک کوتاه خبر :

اشرف غنی به روایتی دیگر!

تناقض های زندگی شخصی و رسمی اشرف غنی احمدزی به اندازه ای زیاد است که پرسش های موجود در این زمینه هرگز پایان نمی یابد.

هربار که یکی از هواداران او در داخل یا خارج از کشور بنا به هر دلیلی درباره او و دیدگاه هایش در خصوص مسایل کلان کشوری و جهانی می نویسد، پرسش های تازه ای ایجاد می شود و بن بست ها و معماهای جدیدی شکل می گیرد.

اخیرا سایت اسراییلی bhworld  در مطلبی درباره اشرف غنی و جنبه های برجسته شخصیت او مطلبی را منتشر کرده است که در ابتدای آن با ذکر مطالبی درباره تروریزم، قبیله گرایی، جهاد و… برخی از زوایای تاریک شخصیت و دیدگاه های اصلی و استراتژیک وی را روشن کرده است.

در ابتدای این مطلب کوتاه چنین آمده است:

“در حالی که کمتر از یکماه به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده است، وضعیت در این کشور بین ترس و امید است.

از  آنجا که 98 درصد از افغان ها مسلمان هستند، این کشور استعداد زیادی برای رشد تروریزم و بنیادگرایی دارد. از 35 سال قبل اندیشه های تروریستی به نام جهاد در این کشور وجود دارد. به همین دلیل این کشور به بهشتی برای تروریزم تبدیل شده و بیشتر چهره های مطرح تروریست مثل اسامه بن لادن، ملا عمر، احمدشاه مسعود و دیگران اقدامات بی شرمانه و ضد بشری خود را در سایه بی قانونی و قدرت ملاها انجام می دهند که انسان قادر به بیان آن نیست.

همچنین، حمله وحشیانه به مردم بی گناه در برج های دوگانه نیویارک توسط تروریست ها در سپتامبر 2001 باعث بیداری افکار عمومی در ایالات متحده و جامعه جهانی شد و دولت ایالات متحده با همکاری متحدانش، مسئولانه به کمک مردم افغانستان شتافت.

از آن زمان، روند دموکراسی و احیای حقوق بشر در این کشور همراه با مبارزه قاطع با تروریزم آغاز شد. اگرچه بعضی جنگ سالاران تروریست سعی کردند؛ تا در این روند خلل ایجاد کنند؛ اما جامعه جهانی تلاش های زیادی برای ریشه کن کردن تروریزم انجام داد.

برگزاری انتخابات آزاد و مستقل همانند دیگر مردم متمدن در دنیا و همچنین بدون ساختار های غلط و احمقانه قومی و قبیله ای در افغانستان، هدفی است که امریکا هزینه های سنگینی برای آن پرداخت کرده است و حالا مردم افغانستان فقط یکماه تا این انتخابات مهم فرصت دارند.

متاسفانه علیرغم تلاش های جامعه جهانی، هنوز سیستم های غلط باعث می شود که کاندیدای مناسبی مثل “دکتور زلمی خلیلزاد” به این رقابت وارد نشوند. بیشتر کاندیداها تجربه قابل قبولی از برخوردهای مدیریتی در مقیاس عمومی برخوردار نیستند”.

این فراز از مطلب یادشده تقریبا همه چیز را درباره اشرف غنی روشن می کند؛ البته در پایان همین مطلب، نویسنده رسما خواننده را تحریک به رای دادن به اشرف غنی می کند. این امر دلایل مشخصی دارد؛ دلایلی که در بالا به آنها اشاره شده است و در ذیل به صورت فهرست وار، بازگو می شود:

1.    «بیم» از نظر اسراییلی ها و امریکایی ها در انتخابات آینده، عدم پیروزی اشرف غنی به هر دلیلی است؛ از جمله احتمال غلبه زلمی رسول بر اشرف غنی. «امید» نیز موفقیت او به کمک امریکا و دستگاه های در استخدام آن است.

2.    اسلام و مسلمانی برای باداران و ارباب اشرف غنی احمدزی، یعنی تروریزم؛ بنابراین، اشرف غنی تنها یک سکولار نیست؛ بلکه او اصل اسلام را خطری برای اهداف مورد نظرش می بیند و با آن مبارزه خواهد کرد.

3.    از دید اشرف غنی و کسانی که از او حمایت می کنند جهاد یعنی تروریزم و احمدشاه مسعود و ملاعمر هردو تروریست هستند؛ تنها به یک دلیل ساده؛ زیرا امریکا آنها را مانع تحقق اهداف خود می بیند و اشرف غنی نیز به شدت با تفکر استقلال طلبانه و انقلابی کسانی مانند احمدشاه مسعود از بنیاد مشکل دارد. این امر البته ربط فاصله دو روزه میان ترور مسعود و حملات سازمان دهی شده 11 سپتامبر را هم روشن می کند.

رقابت جدی اشرف غنی با دکتور عبدالله نیز از همینجا ناشی می شود و اینکه چرا او تاجیک ها را به تیم اش راه نداد؛ زیرا او احمدشاه مسعود را یک تروریست می داند! البته دوستم هم برای اشرف غنی و ارباب اسراییلی و امریکایی اش یک تروریست و جنگ سالار و جنایتکار جنگی است؛ اما برای پرکردن جای خالی تاجیک ها و همچنین کسب آرای ازبک ها در حال حاضر از او نامی برده نمی شود!

4.    از نظر اشرف غنی، حمله امریکا به افغانستان یک اقدام مسئولانه برای دفاع از مردم افغانستان بود و کشتار غیر نظامیان و هتک حریم خانه های مردم که اکنون آقای کرزی بر سر آن با امریکا اختلاف دارد، برای اشرف غنی اصلا مهم نیست؛ بلکه کاری در راستای دموکراسی و حقوق بشر است!

5.    براساس این مقاله و همچنین دیدگاه های سیاسی و انتخاباتی خود آقای اشرف غنی، او به نمایندگی از زلمی خلیلزاد امریکایی در این انتخابات حضور دارد و باید با تمام توان تا تحقق کامل اهداف او، اسراییل و امریکا تلاش و مبارزه کند.

به این ترتیب، خواننده با اشرف غنی دیگری آشنا می شود؛ اشرف غنی ای که نه یک کوچی زاده سنتی اهل ولایت لوگر؛ بلکه یک امریکایی تمام عیار است و نامزدی او در انتخابات آینده در راستای اهداف کلان سلطه جهانی ایالات متحده، قابل تفسیر و توجیه است؛ بنابراین، مردم باید با این اشرف غنی به خوبی آشنا شوند و بدانند کسی که امروزه لباس های سنتی افغانی می پوشد، عکس هایی در حال حج کردن و نمازگزاردن منتشر می کند و به شدت تظاهر به دین داری و مسلمانی می کند، اسلام را مرادف تروریزم می داند، احمدشاه مسعود را با ملاعمر و بن لادن یکی می داند و کشتارهای مردم بی گناه افغانستان از سوی سربازان امریکایی، برایش هیچ اهمیتی ندارد؛ زیرا او آمده است؛ تا افغانستان را به کاروان تمدن بشری، ملحق کند!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار