افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 نوامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

اسرائیل: مات قدرت غافلگیری مقاومت!

تهاجم وحشیانه شش روزه علیه”غزه” و فعل و انفعالات میدانی و منطقه‌ای به وضوح نشانگر پیروزی مقاومت است که با تکیه بر ایمان استوار مجاهد مردان و کیاست دینمدارانه، معادله را بار دیگر به هم زد و در میدان نبرد به موازنه استراتژیک دست یافت. طبیعی است که این موضوع بدان معنا نخواهد بود که رژیم سفاک و قصابان اسرائیلی از کشتار دست برداشته و دیگر مردان و زنان و کودکان سالها در محاصره غزه را به خاک نخواهد کشید. بلکه بدان معناست که دیگر اسرائیل نمی‌تواند از تلافی و ضربه های کوبنده مقاومت مصئون بماند. مقاومت اسلامی فلسطین؛ حماس و دیگر گروه‌های جهادی، در حد بالایی از بازدارندگی رسیده اند که هر تجاوزی را پاسخ مناسب بدهند.

آنچه برای چندمین بار موجب اشتباه محاسباتی رژیم صهیونیستی شد، بحران سوریه به عنوان یکی از اضلاع محور مقاومت، تحریم جمهوری اسلامی ایران به عنوان پشتوانه قدرتمند و استوارآن، و چراغ سبزهای انتخاباتی اوباما به لابی‌های صهیونیستی و اعلام حمایت بی دریغ از آن رژیم بود. همچنان گنبد به اصطلاح آهنینی که در آن چندی پیش رزمندگان حزب الله، شکاف های استراتژیک ایجاد کرد و نیز سایر توانمندی هایی که پیش از این در مواجهه با مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان، ضعف های آن به معرض دید جهانیان گذاشته شده بود، محرک های دیگری بودند که آن رژیم را بر آن داشت که توهم بهره چند وجهی از فضای موجود را داشته باشد.

در چنین شرایطی اتاق جنگ اشغالگران تصور می‌کرد در این تهاجم می‌تواند از یک‌ سو مقاومت فلسطین را درهم بشکند و یا به حدی تضعیف ‌کند که دیگرمانعی برای توسعه اشغالگری،‌ نخواهد داشت، از سوی دیگر با این دستاورد احتمالی، شکست های مفتضحانه 2006 در برابر حزب الله و 2008 در برابر حماس را جبران خواهد کرد. اما برخلاف تصور آنان نه کشورهای حامی مقاومت، اسیر چالش آفرینی نظام سلطه به عنوان حامیان همیشگی اشغالگران قدس شده بودند و نه تغییری در حمایت از مقاومت به وجود آمده بود. آنان طی این چند سال علی رغم همه موانع و شایعه و شیطنت های دشمنان امت اسلامی با تمام توان درکنار مقاومت و مردم مظلوم فلسطین قرار داشتند که توانمندی های مقاومت در این جنگ شاهد صدق این مدعاست.

باید اذعان نمود که رژیم اسرائیل حد اقل به بخشی از توانمندی های جنبش انقلابی حزب الله، آگاهی داشت و توان بی‌تردید بازدارندگی آن را می دانست اما تصور نمی‌کرد که جنبش حماس، بتواند عمق استراتژیک آن رژیم را نشانه رود و توانمندی اینچنین در میدان نبرد داشته باشد. ازاین رو دست به تهاجمی زد که پاسخ های کوبنده مقاومت، درس پشیمان کننده به آن ها داد که حامیان اسرائیل در غرب هم نتوانستند، اضطراب خود را از شکست دوباره و قابل پیشبینی آن رژیم، پنهان کنند. چنان که اظهارات ویلیام هیک وزیرخارجه انگلیس ازعواقب شکست منجر به نابودی آن رژیم در حمله زمینی حکایت داشت.

واقعیت این است که مقاومت پیروز فلسطین همانند گذشته حامیان مقاومت یعنی سوریه، جمهوری اسلامی ایران و جنبش انقلابی حزب الله و حمایت های معنوی مسلمانان سراسر جهان را با خود داشت و دارد. به همین دلیل پس از جنگ 22 روزه توانست، توان بازدارندگی بالایی را کسب کند، به گونه‌ای که متجاوزین اسرائیلی در هیچ نقطه ای از سرزمین های اشغالی احساس امنیت نکنند. مقاومت پیروز فلسطین در طی این مدت توانسته بود به لحاظ امنیتی و اطلاعاتی توانمندی های خود را تا کنون پنهان نگهدارد و در این جنگ با توجه به مقتضیات میدان نبرد، از آن استفاده کند و دشمن را غافلگیر سازد و وحشتی را در اتاق فکر دشمن صهیونیستی ایجاد کند که تهدید به حمله زمینی نه تنها دیگر ابزار فشار آن رژیم نباشد که نقطه ضعف محسوب ‌گردد. به گونه ای که اینک در هفتمین روز جنگ نه تنها از تعویق که از تعطیل حمله زمینی سخن می‌گویند و زمزمه های پذیرش آتش بس از سوی آن رژیم به گوش می رسد.

در سوی دیگر، اسرائیل هر برگ برنده ای که داشت و به هر هدفی که توانسته، حمله کرده و حتی نقاطی را برای چندمین بار مورد اصابت قرارداده و بیشتر به کشتارمردم بی دفاع مشغول است تا از این طریق به مقاومت فشار وارد کند.اما گفته می‌شود، مقاومت هنوز هم برگ های برنده ای در میدان نبرد دارد که در صورت تداوم جنگ، به رخ دشمن صهیونیستی خواهد کشید.

به هرروی، از سوی اشغالگران صهیونیست دراین تجاوز، ‌نسل کشی عریان در جریان است و از بیانیه ها و اعلامیه های مجامع حقوق بشری و شورای به اصطلاح امنیت هم خبری نیست و انتظاری هم نمی توان داشت، زیرا دوجنگ گذشته 33 روزه و 22 روزه به اثبات رسانیده که بشر در نزد آنان دارای تعریف دوگانه است. زنان و کودکان فلسطینی مسلمان، درتعریف آن ها از بشر، نمی گنجد اما از کشورها و ملت های مسلمان و آزاده جهان انتظار می‌رود که یکبار و برای همیشه وارد صحنه شوند و از تمام ابزارهای ممکن، از تسلیح تا تحریم، تظاهرات و دیگر ابزارها استفاده کنند، تا به موازات شکست میدانی رژیم اشغالگر صهیونیستی،‌ در ابعاد مادی و معنوی به یاری مردم مظلوم و مقاومت استوار آن دیار بشتابند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار