افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 آگوست , 2014 لینک کوتاه خبر :

استعمار از طريق گروه هاي افراطي و تكفيري ضد جهان اسلام وارد عمل شده است

خواجه آصف وزير دفاع پاكستان در يك برنامه تلويزيوني گفت، كشورهاي غربي ضد برنامه هسته اي پاكستان توطئه مي كنند و مي خواهند كه تنها كشور اسلامي كه دارنده تسليحاتي است، خلع سلاح كنند.

وزير دفاع پاكستان افزود، كشورهاي غربي نمي خواهند كشورهاي اسلامي تسليحات هسته اي داشته باشند.
ژنرال اشفاق پرويز كياني فرمانده سابق ارتش پاكستان سه سال قبل در آخر سال 2010 ميلادي طي نامه اي سيزده صفحه اي، باراك اوباما رئيس جمهور امريكا را از نگراني پاكستان نسبت به موضوع خلع سلاح هسته اي اين كشور مطلع و خاطر نشان كرده بود كه واشنگتن مي خواهد در پاكستان هرج و مرج و انارشيزم بوجود بيايد. گرچه اين نامه طولاني بيشتر به خاطر جلب توجه واشنگتن نسبت به منافع راهبردي پاكستان در استراتژي امريكا براي افغانستان كه آن روزها داشت در واشنگتن تهيه مي شد، ارسال شده بود، ولي ژنرال كياني مي خواست نگراني هاي پاكستان به سبت به تلاش هاي واشنگتن براي خلع سلاح هسته اي (Deneuclearized )پاكستان نيز در اين نامه انعكاس يابد.
ناگفته نماند سازمان هاي استخباراتي و اطلاعاتي پاكستان، اطلاعاتي را دريافت مي كنند كه توطئه هايي در سطح بين الملل ضد برنامه هسته اي پاكستان در حال صورت گرفتن است.
مطبوعات پاكستان نيز در ماه ژوئن سال 2011 ميلادي ضمن اشاره به اظهارات محمود احمدي نژاد رئيس جمهور وقت جمهوري اسلامي ايران اذعان داشتند كه سازمان هاي استخباراتي پاكستان از اظهارات محمود احمدي نژاد متعجب شده بودند كه در يك كنفرانس مطبوعاتي در تهران اذعان داشت، معلومات موثقي دارد كه امريكا مي خواهد ضد تاسيسات هسته اي پاكستان اقدام كند تا به گفته محمود احمدي نژاد كنترل پاكستان را در دست بگيرند و حكومت و ملت پاكستان را تضعيف كند و با استفاده شوراي امنيت سازمان ملل و برخي قدرت هاي جهاني زمينه حضور مستحكم خود در پاكستان را هموار كند.
گرچه واشنگتن مكررا” به پاكستان اطمينان داده است كه هيچ اراده اي ضد برنامه هسته اي اين كشور ندارد ولي مقامات پاكستاني هميشه نسبت به عزم واشنگتن در رابطه با برنامه هسته اي خود نگراني داشتند.حال اين پرسش در افكار عمومي پاكستان مطرح است كه امريكا كه در طول تاريخ پاكستان هميشه از اين كشور در جهت تحقق اهداف خود استفاده كرده است، بعد از تحقق اهداف خود، پاكستان را تنها گذاشته است و حتي حاضر نيست معاهده انرژي هسته اي صلح آميز با آن امضا كند تا پاكستان از بحران شديد انرژي خارج شود. درحالي كه امريكا معاهده هسته اي صلح آميز با هند را امضا كرده است و مانند روز روشن است كه امريكا به هند بيشتر از پاكستان ترجيح مي دهد، پس چرا پاكستان همچنان تابع محض دستورات امريكاست؟ چرا سياست هاي امريكا را بي كم و كاست اجرا مي كند؟ تروريسم كه امروز سرتاسر منطقه را در بر گرفته است خالق اصلي آن امريكاست و طرح آن را امريكا ريخته است و پاكستان آن را عملي كرده است. پديده طالبان و القاعده و به دنبال آن گروهك هاي ديگر تكفيري براساس استراتژي امريكا توسط پاكستان بوجود آمده اند و بي نظير بوتو نخست وزير فقيد پاكستان در اواخر دهه 90 ميلادي كه در انگليس در تبعيد بسر مي برد، در اين زمينه اذعان داشت كه پاكستان در تشكيل طالبان تنها مجري سياست هاي خارجي بود و امريكا و انگليس طراح و عربستان تامين كننده مالي پروژه طالبان بودند و متاسفانه امريكا امروز حضور همين گروهك هاي تكفيري و تروريستي در پاكستان به عنوان خطر اصلي براي تاسيسات هسته اي پاكستان قلمداد مي كنند و سالهاست كه مقامات امريكايي مكررا مي گويند طالبان به اسلام آباد رسيده اند و به تاسيسات هسته اي نيز مي توانند برسند.
ناگفته نماند با همين بهانه است كه سازمان هاي جاسوسي غرب، به ويژه امريكا، تاسيسات هسته اي پاكستان را تحت نظر خود گرفته اند و در اطراف “كهوته” محل تاسيسات هسته اي پاكستان نيروهاي ويژه اي را در پوشش هاي مختلف مستقر كرده اند و كشورهاي اسلامي، به ويژه پاكستان بايد بدانند كه امريكا و لابي صهيونيسم در دور جديد براساس استراتژي جديد ضد كشورهاي اسلامي مستقيم دست به اقدامات نظامي نمي زنند، بلكه نخست توسط گروه هاي تكفيري و افراطي مانند طالبان، القاعده و داعش زمينه حضور خود را در اين كشورهاي اسلامي فراهم مي كنند و زماني كه زمينه حضور آنها فراهم شد آن وقت به بهانه برخورد با اين گروه هاي افراطي تحت پوشش جامعه جهاني با مجوز سازمان ملل در كشورهاي مورد هدف وارد عمل مي شوند كه زمينه و حضور گسترده نظامي امريكا و ناتو در منطقه امروز از همين طريق فراهم شده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار