افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

آيا مي شود ما مصيبت زده باشيم و سربازان آمريكا مصون؟!

مصونيت قضائي مهمترين هدف در كنار موجوديت پايگاهاي نظامي براي عساكر و نظاميان متجاوز است زيرا اگر آنها پايگاهاي نظامي داشته باشند ولي امنيت جاني نداشته باشند، به معناي هيچ است.

امريكا براي دسترسي و انجام اهداف فوق الذكر به مصئونيت قضائي و اختيار كامل عملياتي ضرورت محتوم دارد. علاوتا تجارب نشان داده است كه قوتهاي امريكائي در كشورهاي جاپان ، كورياي جنوبي ، آلمان ، فيليپين ، تايلند و كشورهاي ديگر كه حضور فيزيكي و پايگاهاي نظامي دارند ،تعرضات و مظالم زيادي را بر مردم و ملتهاي ان كشورها انجام داده اند حال انكه اكثر اين كشورها غير اسلامي بوده و قوانين آنها هيچ ممانعت و مخالفتي با دستورات و قوانيني كه در امريكا بر مردم نافذالاجراء است ندارند ولي با همهء اينها ملتهاي كشورهاي ميزبان از خودسريها و تعرضات نظاميان امريكائي به ستوه امده و خواهان خروج قوتهاي امريكائي شده اند. حالا اگر تفاوت قوانين امريكائي با قوانين اسلامي و دستورات افغاني را در كنار خودسريها و مظالم نظاميان امريكائي مقايسه كنيم ، به وضاحت درك خواهيم كرد كه ملت افغان اين كوله بار بردگي و اسارت همراه با ذلت را تحمل نخواهد كرد.
مهمتر ازتمام آنچه كه ذكر گرديد حمله بر ارزش‌هاي ديني، مذهبي، فرهنگي و اجتماعي يكي از پيامدهاي ناگوار مصئونيت قضائي و پايگاه‌ها در افغانستان است .تغيير كلتور و فرهنگ افغاني، فرهنگ سازي و نهادينه كردن فرهنگ غرب با ارزش‌هاي ضد ديني، پس از كسب مصئونيت قضائي وتأسيس پايگاه‌هاي نظامي روي دست گرفته شده است.
به جرئت ميتوانيم بگوييم كه فرهنگ اسلامي و ارزش‌هاي ديني يگانه عامل شكست امپراتوريهاي جهاني در افغانستان بوده است و آمريكا وجهان غرب با درك اين مسئله تلاش دارد تا فرهنگ سازي تحت نام دموكراسي دروغين غربي، فرهنگ زدايي را در افغانستان بر اساس تئوري برخورد تمدن‎ها عملي كند.
آيا حقيقت مسئله همين است و واقعا هم امريكا در صورت عدم مصئونيت قضايي سربازانش در افغانستان تمام عساكر خويش را از اين كشور بيرون مي كند . اما ديده مي شود كه در جواب اين سوال راي منفي وجود دارد زيرا كه  مقامات امريكايي با چنين گفته هاي خويش در حقيقت مي خواهند مصئونيت قضايي نيروهاي امريكايي مستقر در افغانستان پس از سال ۲۰۱۴ را بدست آورند. زيرا در گفته هاي رئيس جمهور امريكا بارك اوباما اين نقطه كه در سال روان ميلادي نقش نيروهاي امريكايي بيشتر آموزشي و حمايتي خواهد شد اما بعد از آن تاكيد كرد كه نيروهاي امريكايي در آينده نيز نقش محاربوي را ايفا خواهد كرد دقيقا واضح مي سازد كه امريكا قصد خروج كامل از افغانستان را ندارد و هزينه هاي بيش از ۱۱ سال گذشته را نمي گذارد به اين سادگي به هدر برود.
همه مردم افغانستان به نيروهاي خارجي و به عملكردهاي غيرمسئولانه و غيرانساني آنها به ديد تجاوزكارانه مي‌نگرند و آنان را متجاوز به شمار مي‌آورند.عملكرد نيروهاي خارجي در افغانستان، علاوه بر تجاوز و اشغال غير قانوني كشور در قتل و كشتار ، بمباردمان ، يورشهاي شبانه و تعرض به حريم خانه ها، تعرضات جنسي و فيزيكي بر مردان و زنان افغان،عدم احترام به رسوم و شعائر ديني و مصائب و مشكلات ديگري را كه تاهنوز ناگفته مانده است، زيرا افغانستان يك سرزمين دربسته مي باشد و اطلاعات كمي از اين كشور در بيرون به نشر مي رسد، زائيدهء مصئونيت قضائي عساكر و نظاميان تجاوزگر در افغانستان بوده واست . در مجموع بايد گفت در مورد تمامي اعمالي و جنايات كه نيروهاي آمريكايي در افغانستان انجام مي دهند قوانين افغاني را چه كه حتي قوانين بين الملل نيز رعايت نمي شود.
نيروهاي نظامي خارجي، در هنگام عمليات و اجراي گزمه  اكثرا به روستاها و خانه هاي مسكوني مردم داخل شده و به توهين ، تحقير و حتي  شكنجه اهالي روستاها مي پردازند و گاهي نيز آشكارا آداب و فرهنگ افغانها را زيرپا گذاشته و به اعمال خلاف كرامت انساني دست مي زنند و حتي آمريكا تا جائي به جناياتشان ادامه مي دهند كه جنازه هاي افراد را به آتش مي كشند. اين اعمال نه تنها از ديدگاه اسلامي و فرهنگ ديني و ملي مردم افغانستان محكوم است، بلكه تمامي قوانين و كشورهاي جهان با چنين اعمالي مخالف هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار