افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تحقیر و توهین مردم در خارج و داخل کشور

با سیاست های غلط رهبران حکومت مردم در خارج و داخل کشور تحقیر و توهین می شوند. مردم دسته دسته از کشور اراده سفر به اروپا می کنند و به این امید هستند که یا می رسیم و یا می میمریم. در آنجا هم که می روند با هزاران تحقیر رو به رو می شوند.

 

افغانستان هم اکنون درگیر مشکلات اقتصادی و سیاسی شدیدی شده است و عمدم ثبات سیاسی آن را به گرفتارترین حالت رسانده است. این اوضاع بر همه جنبه های زندگی مردم و خوراک و پوشاکشان تاثیر گذاشته است و آنها را از حالت عادی زندگی بیرون آورده است. مردم ناامید هستند و از کشور فرار می کنند. رهبران ما چرا به این اوضاع رسیدگی نمی کنند آیا آنها قصدی برای مهار ناامنی و اوضاع بد اقتصادی و سیاسی دارند؟

 

ذولفقار امید رییس حزب کار و توسعه در برنامه «راه حل» گفت: رهبران حکومت هردو منبعی برای ًبحران داخلی هستند. فعلا این دو به اساسی ترین عامل بحران در داخل افغانستان تبدیل شده اند. مردم افغانستان حالا کوچکترین اعتمادی روی سیاست ها و موضع گیری ها و روی برخوردها و عملکردهای آنان ندارند و همه شاهد هستند که مردم بسیار واضح و مشخص دیدگاه خود را نسبت به آنان بیان داشته اند.

 

وی در خصوص اوضاع مردم در افغانستان اظهار کرد: با این وضعیتی که اشرف غنی و عبدالله در کشور به وجود آورده اند بحران در کشور دیگر مدیریت نمی شود و مردم باید سعی کنند که از پیشرفت سیاست های غلط آنها جلوگیری کنند. حرفهای آنها در زمان انتخابات همه دروغ از آب درآمدند. با سیاست های غلط آنها مردم در خارج و داخل کشور تحقیر و توهین می شوند. مردم دسته دسته از کشور اراده سفر به اروپا می کنند و به این امید هستند که یا می رسیم و یا می میمریم. در آنجا هم که می روند با هزاران تحقیر رو به رو می شوند. مردم در داخل هم همه بیکار هستند. حالا مردم دنبال این هستند که چگونه سیاست های غلط رهبران که همه از کشورهای غربی به آنها دیکته می شود وتو شوند و چگونه مردم از این وضعیت نجات پیدا کنند.

 

امید معتقد است رهبران به بهای رسیدن به قدرت افغانستان را به خارجی ها فروخته اند و گفت: رهبران ما در معامله ای آگاهانه قرار دارند. معامله ای که افغانستان را به یک تنور داغ تبدیل کرده اند. معامله ای که ملت شرف افغانستان در آن قربانی است. معامله ای که کشورهای غربی از آن سود می برند و به اهداف خود می رسند و برای مردم جایی برای زندگی کردن در کشور خودشان باقی نمی گذارد. از زمانی که این رهبران روی کار آمدند و قدرت را به دست گرفتند مردم روی خوشی را ندیدند. همه جا جنگ و ناامنی است. آنها مطابق با سیاست های باداران خود نفاق را نیز در این کشور دامن زدند.

 

وی در مورد دلیل ناامنی ها و بحران هایی که در افغانستان وجود دارد اظهار کرد: می بینیم که سران حکومت با حرکت های تروریستی هماهنگ هستند. در مشرقی صدایی بلند شد که رییس امنیت ملی به داعش پول می دهد. اسناد هم داریم اما این موضوع از سوی حکومت پیگیری نشد. شواهد و اسناد زیادی وجود دارد که ناامنی عمدی است، بزرگنمایی از تروریست ها عمدی است، دامن زدن به اختلافات قومی هم عمدی است و زمینگیر کردن ملت افغانستان هم عمدی می باشد. پس عامل بحران در افغانستان همین دو نفر هستند. همه در افغانستان چه از مردم عام و چه نخبگان به اشرف غنی و عبدالله اعتمادی ندارند. چرا که می دانند و فهمیده اند که آنها اجرا کننده اوامر آمریکا هستند و هیچ اراده ای برای مهار ناامنی در کشور ندارند. بلکه آن را دامن می زنند تا وظیفه خود را به خوبی انجام داده باشند. چرا که جان کری وزیر خارجه آمریکا آنها را به قدرت رسانیده است پس آنها نیز باید اوامر آنها را اجرا نمایند. هم اکنون نظام ما نظامی نامشروع و در خدمت بیگانه است.

 

رییس حزب کار و توسعه در مورد راه حل بیرون آمدن از این اوضاع بیان داشت: امروز اوضاع افغانستان به جایی رسیده است که مردم خانه های خود را می فروشند و فرار می کنند. در تاریخ افغانستان زمانی پیدا نمی شود که مردم خانه های خود را بفروشند و برای همیشه خانه و کاشانه خود را ترک کنند. حالا رهبران از آشوب مردم می ترسند و می گویند اگر مردم ما را قبول نکنند کشور به دست داعش و طالب می افتد. این در حالی است که آنها خود نیز مطابق برنامه کشورهای غربی با طالبان و داعش همدست هستند. ملت حالا به این رهبران هیچ اعتمادی ندارند و می خواهند به زودی این حکومت به زیر کشیده شوند و انتخاباتی دیگر به وجود آید تا افراد شایسته ای از میان مردم به رهبری بیایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار