افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حکومت یک حکومت تروریست پرور است!

حالا برای همه مردم مشخص شده است که این حکومت یک حکومت تروریست پرور است و خاینان آن بسیار بیشتر از افراد صادق آن هستند.

 

ده ها هزار نفر از مردم افغانستان برای عدالت خواهی به جاده ها ریختند و برای جنگ های افغانستان، سربریدن هایی که در کشور رخ داد، سقوط ولایت ها، میدان دادن به دشمن و صدها جنایت دیگری که در این حکومت رخ داد اعتراض کردند. اما آیا این فریادها و اعتراضات تغییری در سیاست حکومت افغانستان برای مبارزه با تروریسم می آورد؟ این اعتراض ها چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت؟

احمد سعیدی تحلیلگر مسایل سیاسی در برنامه «بازنگاه» گفت: عملی که گروه های تروریستی در زابل انجام داده اند در طول تاریخه بی سابقه است. نمرود، شداد و فرعون این ظلم ها را نکرده است. آن هم در عصری که اشرف غنی خود را دموکرات می داند، این اتفاق ها می افتد و وی هیچ کاری علیه آن انجام نمی دهد. حالا برای همه مردم مشخص شده است که این حکومت یک حکومت تروریست پرور است و خاینان آن بسیار بیشتر از افراد صادق آن هستند.

 

وی در خصوص تظاهرات مردم علیه حکومت می گوید: تظاهرات امروز از یک فرهنگ عالی و علمی برخوردار بود. متاسفانه در لحظات اخیر چماق به دستان ارگ به دستور ارگ نشینان صحنه را گلوله باران کردند و تعدادی زخمی شدند. با این گلوله باران بیش از پیش مشخص شد که اشرف غنی به هیچ عنوان دموکرات نیست و باور به دموکراسی ندارد. وی به اندیشه های قبیله ای و فاشیستی خود استوار است. مردم از صبح با لب های تشنه و گرسنه به خیابان ریخته بودند و از ارگ عدالت می خواستند ولی این رهبران مفسد خیره سرانه جوابی به مردم ندادند.

 

سعیدی ادامه داد: ما این تظاهرات را به اینجا ختم نمی کنیم. فردا و فرداهای دیگر در سراسر افغانستان ادامه خواهیم داد و تا زمانی که این رهبران مفسد از مردم عذرخواهی نکرده و خود را اصلاح نکنند و یا از حکومت کنار نروند، نمی نشینیم. در غیر این صورت اشرف غنی پاسخ این ظلم هایی که به مردم کرده و پاسخ فیرهایی که امروز برمردم کرده است را خواهد داد. مردم هم باید بدانند کسانی که خاموش می نشینند به خون شهدا خیانت می کنند. تظاهرات امروز مربوط به هیچ قوم خاصی نبود تظاهراتی ملی بود که همه اقوام در کنار هم مسالمت آمیز برپاخواسته بودند. جنایاتی که در این حکومت فاسد و در طول این شانزده ماه انجام شده است در طول تاریخ افغانستان بی سابقه بوده است. در حالی که رهبران به قرآن سوگند خورده بودند که برای مردم امنیت می آورند.

 

وی معتقد است مردم افغانستان، حالا و در طول تاریخ مسالمت آمیز و بدون اندیشه قومی زندگی کردند و در این تظاهرات نشان دادند و افزود: تظاهرات امروز نشان داد که مردم قومی فکر نمی کنند و از همه اقوام در این تظاهرات شرکت کرده بودند. این رهبران حکومت هستند که قومی فکر و عمل می کنند. متاسفانه در حکومت هر فردی از هر قومی که وجود دارد چه پشتون، چه هزاره و چه تاجیک خاین به قوم و ملت خود می باشند. دانش و محقق هزارهایی که در حکومت هستند، هیچ کاری برای گروگان های هزاره ای که سه ماه در بند بودند نکردند.

 

این تحلیلگر سیاسی رهبران حکومت را خادم مردم نمی داند بلکه مزدور کشورهای غربی می داند و می گوید: این حکومت حکومت افغانستانی نیست. این حکومت، حکومت آمریکا و جان کری است و دستهایش به خیانت آلوده است. بزرگترین مشاوران این حکومت دزدان و قاتلان ملت هستند که همانها از کشورهای غربی حمایت می شوند و در این اوضاع زنان و فرزندانشان در کشورهای غربی در بهترین حالت به سر می برند.

 

وی سران حکومت را همواره در پی فریب مردم می داند و می گوید: جای بسی تاسف است که حکومت توسط طالبان مردم کشی می کند. هفت نفر از مردم سربریده می شود و حکومت فردای آن اعلام می کند که ما هشت نفر از زندانی ها را آزاد کردیم. این چه سناریویی است که به راه انداخته اند؟ می خواهند مردم را با این کارها فریب دهند؟ شما که قدرت داشتید از ابتدا آنها را آزاد می کردید که سربریده نمی شدند.

 

سعیدی حکومت را پشتیان تروریست خوانده و افزود: این حکومت از پایه طرفدار تروریست است. در دانشگاه ننگرهار و جلال آباد بیرق ملی به آتش کشیده می شود، شعارهای موافق با داعش و طالب داده می شود اما هیچ کس از حکومت هیچ اقدامی علیه آنها انجام نمی دهد اما مردم با فرهنگی که امروز در کابل تجمع کردند و عدالت می خواستند گلوله باران می شوند. این کار، کاری جز جنایت است؟

 

وی معتقد است جامعه جهانی هم پشتیبان تروریست است و گفت: سربریدن هفت نفر در کشور، یک جنایت جنگی است. قاتلان باید در محکمه بین المللی محاکمه شوند اما حکومت افغانستان خاموش است و حتی از محکمه بین المللی تقاضایی برای این کار نکرده است. جدای از این همه نهادهای بین المللی و خارجی که ادعای تامین امنیت در افغانستان می کنند چرا خاموش هستند؟

 

سعیدی در خصوص عامل آشفتگی در کشور عنوان کرد: عامل تمام این بدبختی ها، سقوط ولایت ها، سربریدن ها، قتل ها، سنگسارها و بی عدالتی ها در کشور، حکومت است. این حکومت هرچه زودتر باید کنار برود. ما نه حکومت طالبان و داعش و نه حکومت اشرف غنی و عبدالله را می خواهیم. هیچ ظالمی نباید بر گرده های مردم حکومت کند.

 

وی در اخیر گفت: مردم افغانستان شانزده ماه، شکیبایی کردند و به این حکومت فرصت های متعددی دادند اما آنها جنایت های خود را هر روز گسترش دادند و بیشتر کردند. در طول تاریخ بشریت، در هیچ فرهنگ و کشوری پیش نیامده که سر زن، دختر و کودکی بریده شود و حکومت هم به آن نگاه کند و ناراضی نباشد و فقط سخنگوی خود را به یک شبکه تلویزیونی بفرستد و اظهار تاسف کند. مرگ بر چنین حکومتی باد!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار