افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

گاردین، همکار ترمپ را معرفی کرد!

ترمپ

به راپور روزنامه گاردین، دونالد ترمپ به خاطر بروز وضعیت نابسامان کنونی در عرصه بین المللی مقصر نیست بلکه حزب جمهوری خواه هم به همان اندازه مقصر است!
روزنامه گاردین در مقاله خود به قلم جاناتان فریدلاند با عنوان دونالد ترمپ تنها شرور نیست بلکه حزب جمهورخواه باید به همان میزان سرزنش شود نوشت: چه کسی اکنون شرور میدان است؟ وقتی خشم ما زیاد می شود، به طور طبیعی دونالد ترمپ را سرزنش می کنیم اما باید نگاهی هم به دیگرانی بیاندازیم که پشت پرده هستند و درقبال آنچه اکنون در عرصه سیاست بین الملل می بینیم، مسئولیت بزرگی متوجه آنها دارند.
فریدلاند رسوایی ارتباط بین ترمپ و ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه را با رسوایی واترگیت که به سرنگونی ریچارد نیکسون رییس جمهور اسبق امریکا منجر شد، مقایسه کرد و نوشت: هر دوی آنها (رسوایی ها) با ظهور نتایج انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.
وی افزود: در رسوایی واترگیت در سال 1972 عیسوی، سارقان دست داشتند و به مقرها یورش بردند؛ درحالی که در رسوایی سال 2016 عیسوی، حسابهای الکترونیک هک و به رمزها دست یافته شد. باوجود اختلاف در ماهیت این دو وضعیت، اما هدف یکی بود و آن هم دستیابی به اطلاعاتی سیاسی، برای ویران کردن رقیب بود.

فریدلاند نوشت: جان مک کین و لیندسی گراهام دو سناتور جمهوری خواه متعهد شدند که ترمپ را به خاطر کارهایش بازخواست کنند اما این نشان می دهد که سایر سناتورها نقاط ضعف اخلاقی زیادی دارند که آماده گی کامل دارند تا چشم و گوش خود را به روی کارهای ترمپ ببندند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار