افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

کشته شدن ۱۰۰۰ فرد ملکی در حملات ایتلاف امریکایی در موصل

طیاره جنگی

روزنامه انگلیسی فاش کرد که در حملات هوایی ایتلاف تحت قوماندانی امریکا به شهر موصل بین ۶۰۰ تا یک‌هزار نفر کشته شده‌اند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در راپوری به قلم پاتریک کاکبرن با عنوان حملات هوایی به تک تیرانداز داعش یک خانه را کاملا منهدم کرد نوشت: شاهدان عینی گفتند که (ایتلاف) در شهر موصل از زور و قدرت نظامی بیش از حدی استفاده کرده است.

کاکبرن به نقل از یک شاهد عینی به نام قصی 47 ساله نوشت: در محله ها عناصر داعشی زیادی نبودند اما آنها بم های زیادی روی سر ما ریختند و فکر می کنم در اثر این حملات هوایی بین 600 تا یکهزار نفر کشته شدند.

قصی، تصوری از خانه خود را قبل و بعد از انهدام کامل آن نشان داد و گفت: هیچ یک از عناصر داعش در این خانه نبودند بلکه هفت نفر از اعضای خانواده ابوعماد بودند که پنج نفر از آنها به همراه دو عابر در اصابت راکت طیارات جنگی کشته شدند.

کاکبرن با سعد عامر یک داوطلب طب فعال در شرق و غرب موصل در طول 9 ماه محاصره این شهر گفت وگو کرد. وی گفت: حملات هوایی به شرق موصل اندک اما دقیق بود؛ درحالیکه حملات هوایی به غرب شهر زیاد و بی نظم بود.

وی افزود: کسی شمار دقیق کشته ها در موصل را نمی داند زیرا بسیاری از ملکیان همچنان در دمای بالای هوا در زیر آوار تعمیرها مدفون هستند.

برپایه این راپور، اهالی منطقه موصل تاکید می کنند که ایتلاف تحت قوماندانی امریکا از زور و قدرت بیش از حد در نبرد خود با داعش استفاده کرده است؛ با وجود اینکه می دانست که عناصر داعش از ملکیان من‌حیث سپر انسانی استفاده می کنند. عناصر داعش همچنین در صورت فرار ملکیان آنها را می کشتند.

این نویسنده تصریح کرد: اتهامات اهالی شهر موصل علیه ایتلاف اتهامات کمیته عفو بین الملل را نیز تقویت می کند.

وی افزود: حمله هوایی امریکا به بخش الموصل الجدید برای کشتن یک تک تیرانداز داعش در 17 مارچ دستکم 150 کشته برجای گذاشت.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار