افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

چرا در پاكستان بجاي ظالم، مظلوم مورد تهاجم قرار مي گيرد؟

روز گذشته در اكثر شهرهاي پاكستان تظاهرات ،راهپيمايي و تحصن مسالمت اميز در اعتراض به فاجعه شهرك عباسي كراچي پاكستان كه منجر به كشته شدن حدود 50 تن و زخمي شدن 150 تن ديگر گرديد، برگزار شد.
شعارهاي لبيك يا حسين از سوي شيعيان سوگوار سرداده شد، علما وبزرگان شيعيان نيز در سخنان خود بعضي احزاب سياسي و مذهبي را به حمايت از گروهك تروريستي لشكر جهنگوي متهم ساختند واز دولت خواستند تا عمليات هدفمند براي دستگيري تروريستها در كراچي صورت گيرد. نيروهاي امنيتي و پليس پاكستان در بعضي جاها در كراچي عليه تظاهرات كنندگان وارد عمل شده و مردم را با باتوم سركوب كردند.عده اي كه دستگير شده وسه تن از معترضان اثر تيراندازي كشته شدند.
علامه عباسي كميلي ، رئيس ائتلاف شيعي كراچي و عضو سابق مجلس سناي پاكستان در گفتگو باراديو پشتو اذعان داشت، جنگ هم يك قانوني دارد ولي در پاكستان قانون جنگل نيز وجود ندارد. عملا” حكومت وجود ندارد ويا بخاطر مصلحتهاي خاص خود نمي خواهد با تروريستها برخورد نمايد وآنها را آزاد گذاشته اند كه هرچه مي خواهند انجام دهند. وي با اشاره به توطئه بين المللي از سوي استعمار افزود كه استعمار درصدد است كه مسلمانها را بنام شيعه و سني باهم درگير سازند و براي نيل به هدف از يكسو از عوامل زميني مانند لشگر جهنگوي استفاده مي كنند و از سوي ديگر عوامل موجود در دولت و سازمانهاي استخباراتي پاكستان بكار گرفته شده اند.
اين عالم ديني شيعه افزود، اگر حوادث به همين منوال پيش برود و از كشتار شيعيان جلوگيري بعمل نيايد ، در آنصورت مردم مجبورند براي دفاع از خود دست به اقدامات صلح آميز در سطح بين الملل بزنند و در نظر دارند كه به سازمان ملل و جوامع بين الملل مراجعه نمايند.
بسم ا…. خان كاكي ، دبير كل حزب مردم در ايالت بلوچستان در پاسخ به راديو پشتو در اين باره اظهار داشت، اين توطئه بين المللي براي به تعويق انداختن، بلكه برگزار نشدن انتخابات پاكستان است كه عوامل داخلي نيز عوامل خارجي را ياري مي رسانند . وي افزود در پاكستان ميان شيعه و سني هيچ مسئله وجود ندارد بلكه شيعه و سني هر دو از سوي همين تروريستهاي معلوم الحال مورد حمله قرار مي گيرند و اين تروريستها كه خود را مسلمان مجاهد مي نامند در حقيقت مزدوران آمريكا هستند. آمريكا قصد دارد با تفرقه افكني ميان مسلمانان اهداف خود را در منطقه دنبال كند.
از اينرو مظلوم بجاي ظالم مورد حمله و تهاجم قرار مي گيرد و به ظالم اجازه داده مي شود كه هر چه بخواهد انجام دهد. وي به نقل از آفاق احمد ،رئيس نهضت قومي مهاجرين پاكستان گفت، اگر از قتل عام عام شيعيان اين كشور جلوگيري بعمل نيايد اين ظلم ، پاكستان را از ريشه تكان خواهد داد. مزدوران آمريكايي در قالب گروههاي سياسي و مذهبي در پاكستان برنامه يهود و نصاري را اجرا مي كنند و به فرقه گرايي دامن ميزنند.
كشته شدن شيعه يا سني از سوي همين گروهك معلوم الحال تروريستي صورت ميگيرد . تروريستهاي همين گروهك ( لشكر جهنگوي ) در روز روشن در حين ارتكاب جنايت دستگير شدند. علما شيعه و سني بايد بدانند كه در پاكستان هيچ مسئله شيعه و سني نيست و بايد همه با هم عليه اين گروهك وارد عمل شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار