افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

چرا ایتلاف سعودی درمقابل ظلم به مسلمانان روهینگیا سکوت کرده‌اند؟

روهینگیا

رهبر تحریک سنی پاکستان اعلام کرد: هدف از تشکیل ایتلاف سعودی، نجات پادشاهی آل سعود بوده است نه دفاع از مسلمانان!

به نقل از اسلام تایمز محمد ثروت اعجاز قادری رهبر تحریک سنی پاکستان اعلام کرد ظلم فراوانی به مسلمانان روهینگیا می‌شود و متاسفانه سازمان ملل برای نجات آنها هیچ اقدام قابل توجهی انجام نمی‌دهد.

اعجاز قادری افزود: سوال من این است ایتلاف سعودی به که به نام ایتلاف کشورهای اسلامی تشکیل شد چه هدفی داشت؟ آیا آنها نمی‌خواستند از مسلمانان دفاع کنند؟ اگر هدف آنها دفاع از مسلمانان بوده پس چرا در مقابل ظلم به مسلمانان روهینگیا سکوت کرده‌اند؟

رهبر حزب تحریک سنی پاکستان گفت: متاسفانه هدف از تشکیل ایتلاف سعودی فقط نجات پادشاهی آل سعود بوده است، و به همین دلیل است که آنها سالهاست نابودی مسلمانان کشمیر،فلسطین و میانمار را نگاه می‌کنند ولی حاضر نیستند برای دفاع از آنان به میدان بیایند.

اعجاز قادری تصریح کرد: نباید بین انسانها تفاوتی قائل شد وهمه آنها به یک اندازه محترم هستند، سازمان ملل متحد باید برای دفاع از مسلمانان روهینگیا اقدام کند، و ما از دولتمردان پاکستانی می‌خواهیم برای دفاع از حقوق این مسلمانان صدای آنان را به گوش جهانیان برساند.

وی گفت: در حالی مسلمانان میانماری قتل عام می‌شوند که آنگ سانگ سوچی که پیشتر جایزه صلح نوبل را دریافت کرده است فقط نظاره‌گر صحنه‌های فجیع و سوزاندن اطفال مسلمان است.

این رهبر اهل تسنن پاکستان تاکید کرد: ظلمی که در میانمار و هند بر مسلمانان می شود به هیچ عنوان قابل تحمل نیست ودنیای اسلام باید اینک متحدتر از همیشه از حقوق مسلمانان دفاع کند .

پیش از این نیز نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان و شیخ الاسلام داکتر طاهر القادری رهبر حزب پاکستان عوامی تحریک، از ظلم و نسل کشی مسلمانان مظلوم روهینگیا به شدت انتقاد کرده بودند.

ایتلاف سعودی بیش از یک سال است که با حضور کشورهای اسلامی شکل گرفته ولی تا کنون هیچ اقدامی جز دفاع از پادشاهی آل سعود و کشتار مردم بیگناه یمن انجام نداده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار