افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

چرایی برکناری بن نایف از ولیعهدی پادشاه

یکی از شاهزاده گان سعودی می گوید که مخالفت بن نایف با پلان های محمد بن سلمان بر ضد کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دلیل برکناری وی از ولیعهدی بوده است.

طلال بن عبدالعزیز روی صفحه شخصی خویش در تويتر نوشت: ایتلاف محمد بن زاید و بن سلمان در شورای همکاری خلیج فارس به اتخاذ تصمیمات یکجانبه علیه اعضای شورا منجر شده و امارات بازیگر اصلی این نقش در شورای همکاری می باشد.

دلیل اعتراض بن نایف به پادشاه، جلوگیری از ورود قطری ها به مسجدالحرام و خانه خدا و برخورد توهین آمیز با حجاج قطری بوده است. وی طی درخواستی از ملک سلمان گفته بود که استفاده از این پلان برای فشارسیاسی بر قطر جایز نیست.

اعتقاد دارم که این درخواست بن نایف عملیات برکناری وی را تسریع بخشید و پس از آن بود که پیغامی مبنی بر برکناری از منصب ولیعهدی به وی ابلاغ شد، وی ابتدا با این درخواست مخالفت کرد و پس از رایزنی های گسترده قبول کرد. به نظر می رسد که دلیل اصلی برکناری بن نایف از منصب ولیعهدی به مخالفت وی با پلان محمد بن سلمان بر ضد کشورهای عضو شورای همکاری برمی گردد.

کامنت های زیادی پس از تویت های شاهزاده طلال بن عبدالعزیز بر روی صفحه تویتر وی درج شد و کار بجایی رسید که این تویت ها پس از چندین ساعت همگی حذف شدند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار