افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

پیش‌شرط های عبدربه منصورهادی برای تمدید آتش‌بس!

عبدربه منصور هادی

عبدربه منصور هادی برای پذیرش پیشنهاد سازمان ملل برای تمدید آتش‌بس چند پیش شرط دارد…

روزنامه سعودی الشرق الاوسط، راپور داد که این منبع اعلام کرده اسماعیل ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل در دوسیه یمن باید تضمین بدهد که انصارالله به آتش‌بس متعهد باشد، تضمین‌هایی در این زمینه ارائه شود و آنچه کمک‌های بشر دوستانه نامیده شده به مناطق یمنی خاصتاً تعز ارسال شود.

درحالی که عربستان و نیروهای تحت حمایت این کشور طی سه روز آتش بس بارها به افراد ملکی در یمن حمله کرده‌اند این منبع مدعی شده که معتقد است آتش‌بس به تنها کافی نیست و باید عملا اجرا شده و انقلابی‌ها [انصارالله] به آن متعهد باشند و افزود: اجازه نمی‌دهیم که حوثی‌ها [انصارالله] و طرفداران علی عبدالله صالح از آتش‌بس من‌حیث فرصتی برای پیشروی و افزایش حملات خود استفاده کنند و به سرحدات عربستان حمله کنند.

ولد الشیخ پیشتر خواستار تمدید آتش‌بس در یمن شده بود؛ از هفته پیش آتش بسی سه روزه به درخواست طرف‌های غربی در یمن برقرار شده بود که با نقض مکرر آن به وسیله طرف عربستانی شکست خورد.

فرستاده سازمان ملل یکشنبه شب (شب گذشته) برای گفت‌وگو با هیأت انصار الله و کنگره مردمی یمن معروف به هیأت صنعا وارد پایتخت یمن شد این درحالی است که حزب کنگره مردمی یمن که ریاست آن را علی عبدالله صالح رییس جمهور پیشین یمن برعهده دارد گفته بود ولد الشیخ دیگر یک میانجی وابسته به سازمان ملل نیست و بیشتر فرستاده عربستان است تا سازمان ملل.

در همین راستا پایگاه یمنی پرس، دیروز راپور داده بود که عُمان شکایتی به سازمان ملل ارائه و اعلام کرده که ولد الشیخ در دوسیه یمن دیگر بی طرف نیست و اهداف خاصی را دنبال می‌کند.

شبکه خبری المیادین، نیز راپور داده بود ولد الشیخ در تصویب نشدن قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر درباره یمن در ژنیف دست داشته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار