افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 28 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

ولی عهد عربستان دیدگاهی جدید نسبت به دین را خواستار شد!

بن سلمان

بن سلمان از نگاه افراط گرایانه نسبت به دین انتقاد کرد و بیان داشت که نباید قوانین دینی جلوی شکوفایی و رشد تفریح و لذت را بگیرد و افزود…

داکتر سلیمان ابا الخیل رییس پوهنتون امام عربستان بیان داشت که محمد بن سلمان ولی عهد عربستان در یک جلسه با شاهزدگان و علمای عربستان، آنها را از نقشه هایش برای آینده عربستان مطلع کرده است.

داکتر ابا الخیل در یک مصاحبه اختصاصی با مجله الرجل عربستان گفت ولی عهد عربستان محمد بن سلمان در این جلسه گفته است که: من قلبا از برکناری محمد بن نایف پسر عمویم راضی نبودم و این موضوع فکر مرا زیاد به خود مشغول داشت و باعث شد که استغفار نموده و شب هنگام نماز بجای آوردم تا خداوند مرا در این کار راهنمایی کند و در عالم رویا دیدم که جدم عبد العزیز بنیان گزار آل سعود به من دانه هایی را داد و از من خواست که آنها را بکارم تا ملت عربستان از آن بخورند و من نیز چنین کردم.

او افزود که ولی عهد عربستان این چنین ادامه داد که کشورش نیاز مبرمی به دیدگاهی جدید نسبت به دین و پیشرفت دارد و ما نیاز به همکاری علما داریم تا احکام معتدل را مبتنی بر پروژه های جدید مثل پروژه گردشگری دریای سرخ که احتیاج به یک دید باز برای جذب گردشگران دارد باز تعریف کنند.

وی همچنین گفت که محمد بن سلمان در این جلسه از نگاه افراط گرایانه نسبت به دین انتقاد کرد و بیان داشت که نباید قوانین دینی جلوی شکوفایی و رشد تفریح و لذت را بگیرد و افزود که برنامه ریزی برای عدم اتکا به درآمدهای تیلی و متنوع سازی اقتصاد و چشم انداز 2030 عربستان، نیازمند انعطاف پذیری در دین از سوی علما است و ما باید قانون اساسی را بگونه ای تغییر دهیم که به نهاد های تفریحی اجازه فعالیت بیشتری را بدهد.

گفتنی است که مجله رجل شماره ای اختصاصی را به محمد بن سلمان اختصاص داده که در آن تمامی جنبه های شخصیتی وی را بررسی کرده و به آنچه که مطبوعات جهانی در مورد وی نوشته اند استناد کرده است.

این مجله از بیش از 30 نفر از شخصیت های برجسته عربی و بین المللی کمک گرفته و مقالات آنها را نشر کرده است. مقالاتی که در ان از آشنایی شخصی با محمد بن سلمان سخن گفته اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار