افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

هند کشوری نیست که به فکر تباهی افغانستان باشد

هند کشوری نیست که به فکر تباهی افغانستان باشد. پیوسته به افغانستان کمک رسانی نموده است اما مشکل کشور ما جای دیگری است. اگر هند تمام تجهیزات خود را در اختیار ما قرار دهد بازهم اوضاع افغانستان درست نمی شود.

 

مشاور شورای امنیت ملی در سفرش به هند گفتگوهای ابتدایی را برای تصمیم گیری چهار چرخبال م 25 انجام می دهد. سخنگوی شورای امنیت ملی گفته است در سفر دو روزه حنیف اتمر به دهلی نو، افزون بر چگونگی مبارزه با هراس افکنی در مورد تمویل و تجیهیز نیروهای امنیتی افغانستان نیز صحبت هایی را با مقام های هندی انجام خواهد داد. آیا این مذاکرات با هند نتیجه بخش برای امنیت افغانستان خواهد بود؟

 

بسم الله شیر رییس حزب وفاق ملی افغانستان در برنامه «بازنگاه» گفت: بیش از چهل کشور به کشور ما آمدند و مردم افغانستان سلاح های خود را بر زمین گذاشتند و مانند دوران قبل از تهاجم شوروی بی سلاح شدند. این چهل کشور به کشور ما آمدند و هیچ تغییری نیاوردند. این رهبران ما بودند که لباس افغانی به تن کردند اما در واقعیت به غرب خدمت کردند و هیچ دردی از ما دوا نکردند. دردهای ما زمانی دوا می شود که رهبران حکومت از تخت به زیر آیند و کسانی به رهبری بیایند که صادقانه برای مردم کار می کنند.

 

وی در خصوص گفتگوهای اتمر با مقام های هندوستان اظهار کرد: هند کشوری نیست که به فکر تباهی افغانستان باشد. پیوسته به افغانستان کمک رسانی نموده است اما مشکل کشور ما جای دیگری است. اگر هند تمام تجهیزات خود را در اختیار ما قرار دهد بازهم اوضاع افغانستان درست نمی شود. همه دنیا هم اگر به این کشور بیایند افغانستان درست نمی شود چرا که کشور ما از پایه خراب است. ما در خانه خود دزد داریم. وقتی در خانه ما دزد باشد ما چطور می توانیم فرزندان خود را توسط کمک کشور دیگری نجات دهیم.

 

شیر ادامه داد: رهبران حکومت هم هیچ کاری در برابر آنها نمی کنند چرا که خود با هدف و منظور آنها را در حکومت آورده اند. مردم افغانستان باید این رهبران را به زیر بکشند و به دار آویزند و به آنها بگویند که چرا با هم کنار نیامدید؟ چرا رکود اقتصادی را در افغانستان ایجاد کردید؟ چرا ناامنی را در کشور ایجاد کردید؟ امروز مسوولیت هر کودکی که در افغانستان از گرسنگی جان می دهند با این رهبران است.

 

رییس حزب وفاق ملی حکومت را غارتگر مردم می داند و می گوید: ما مردم افغانستان مانند گوسفندانی شده ایم که گاه به این کشور و گاه به کشوری دیگر فروخته می شویم اما راه ما گم است. ما امروز پارلمان نداریم. اعضای پارلمان همه خدمتگزار برای این حکومت فاسد هستند. تا وقتی این دزدان خانه ما که رهبران حکومت باشند دست هایشان قطع نشود، وضعیت ما بهبود نخواهد یافت و کمک هند و امثال این کشورها نتیجه نخواهد داد. رهبران حکومت تا وقتی در اینجا هستند دروغ می گویند و مردم را به کشتن می دهند. امروز از نان سربازان ما، از تجهیزات و مرمی آنها زده می شود و به مخالفان مسلح ما فروخته می شود. اگر جلو این فسادها گرفته نشود نمی توانیم مردم را نجات دهیم. رهبران افغانستان ظلمی نابخشودنی در حق مردم انجام داده اند.

 

وی آمریکا را مسبب آوردن چنین حکومت هایی در کشور ما می داند و گفت: آمریکا با آوردن حکومت هایی مانند کرزی و اشرف غنی ظلم بسیار بزرگی در حق مردم افغانستان کردند و آنها را به سوی بدبختی بردند. پاکستان هم نوکر انگلیس و آمریکا است و ما نباید هیچ کاری به این کشور داشته باشیم بلکه باید از این کشور دوری کنیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار