افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 4 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نقش امریکا در کمک به داعش

تلاش امریکا برای گسترش داعش افغانستان

سخنگوی پیشین گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه که از این گروه جدا شد، می‌گوید این گروه توسط امریکا و به وسیله قوماندانان حزب کارگران کردستان اداره می‌شود.

طلال سلو سخنگوی پیشین گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه که از این گروه جدا شد و به ترکیه گریخت، تأکید کرد که امریکا اداره کننده این گروه است.

سلو که در ترکیه حضور دارد، در گفتگو با آژانس خبررسانی آناتولی اعلام کرد که ابزار امریکا برای هدایت نیروهای دموکراتیک شخصی به نام شاهین جیلو و معاون وی یعنی شخصی به نام قهرمان است؛ کسی که یکی از قوماندانان حزب کارگران کردستان پ.ک.ک است.

وی تصریح کرد: در هر جایی که بودیم اعم از مناطق تلاشی، نظارت، محکمه، شورای مدنی یا [مراکز] بهدشتی باید در این مکانها دستکم یک عنصر از پ.ک.ک حضور میداشت .

سلو درباره نقش شاهین جیلو اظهار داشت که وی پس از اینکه لست سلاحهای مورد نیاز را می نوشت، آن را به امریکایی ها ارسال میکرد، ولی کسی حق نداشت آن را رسانه ای کند و نوع سلاح نیز به صورت محرمانه بود.

این فرد جدا شده، خاطر نشان کرد که همه تصمیماتی که در گروه نیروهای دموکراتیک اتخاذ میشد، از سوی پ.ک.ک بود.

وی در ادامه اعلام کرد که قوماندانان امریکایی به همراه شاهین جیلو، شماری از عناصر داعش را به خارج از مناطقی به صورت قاچاقی فرستادند که خارج از سیطره نیروهای دموکراتیک بود.

سلو میگوید که امریکا در رتبه اول در تلاش است که سلاح به دست نیروهای دموکراتیک برساند و سپس خود را نابود کننده تروریزم در رقه جلوه داده و چنین وانمود کند که پیروز شده است.

این قوماندان جدا شده با اشاره به اینکه هدف از عملیات نیروهای دموکراتیک به سمت دیرالزور، سیطره بر شهر راهبردی البوکمال بود، خاطر نشان کرد که امریکاییها با این کار قصد داشتند سوریه را از عراق جدا کنند.

وی با بیان اینکه هدف نیروهای دموکراتیک میادین تیلی نبود، اظهار داشت که سازه های تیلی کونیکو و میادین نزدیک به آن، تحویل روسیه داده شد تا حملات این کشور به کرانه خاوری رود فرات متوقف شود.

سلو تأکید کرد که امریکاییها به کُردهای تحت حمایت خود وعده داده بودند که از تحرکات نظامی آنان به سوی دریای مدیترانه حمایت میکنند تا بتوانند گذرگاه بحری برای خود داشته باشند.

 

  1. عبدالخلیل جمالی :

    از دروغ نماندی دیگه سر تا سر دروغ دروغ هم از خود حدی دارد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار