افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ناتوانی مرکل از مقابله با اشتباهاتش!

مرکل

به عقیده رهبرحزب محافظه کار آلترناتیو، علت وقوع حادثه اخیر برلین، ناتوانی مرکل از مقابله با اشتباهاتی است که حاصل سیاست های شکست خورده وی در خصوص پذیرش مهاجران است.

حمله تروریستی اخیر در برلین، آنگیلا مرکل صدر اعظم جرمنی و حزب او را در وضعیت سیاسی بدی قرار داده است.

روزنامه دیلی تلگراف، چاپ لندن روز گذشته در مطلبی به قلم پیتر فاستر نوشت: پس از وقوع حمله برلین، مرکل در مقام صدر اعظم جرمنی، وقت اضافه را سپری می کند؛ و مخالفان راستگرای وی به خصوص حزب محافظه کار آلترناتیو جرمنی وی را مسئول وقوع این حوادث می دانند.
وی خاطرنشان می کند که به عقیده  فراوکه پتری، رهبر این حزب محافظه کار، علت وقوع حادثه اخیر برلین، ناتوانی مرکل از مقابله با اشتباهاتی است که حاصل سیاست های شکست خورده وی در خصوص پذیرش مهاجران است.
فاستر می نویسد مرکل در سال 2015 با اعلام سیاست درهای باز، بیش از یک ملیون مهاجر را به جرمنی راه داد؛ این امر فشار زیادی را به جامعه جرمنی وارد کرد و باعث شد پس از وقوع موارد متعددی از مزاحمت های جنسی در طول مراسم سال نوی عیسوی در شهر کلن، ضریب آماده باش امنیتی در جرمنی بالا برود.
فاستر تصریح می کند که حزب آلترناتیو جرمنی به سرعت در حال رشد و جذب هوادار است. این در حالی است که این حزب هر از گاهی به دلایل مختلف دچار چالش می شود؛ آخرین چالشی که پیش روی این حزب قرار گرفت، استعفای یکی از نماینده گان وابسته به این حزب در پارلمان بود؛ این نماینده طی پیامی به رهبران حزب هشدار داده بود که سیاست های حزب رنگ و لعاب نازیسم گرفته است.
نویسنده در این مقاله با استناد به اظهارات و نقل قول تعدادی از کارشناسان و تحلیل گران مسایل سیاسی جرمنی می نویسد البته چنانچه مرکل بخواهد حضور خود را در سمت صدر اعظم برای یک دوره دیگر هم تمدید کند، این حزب نمی تواند مشکل عمده ای برای وی ایجاد کند؛ اما اگر بتواند مردم را متقاعد کند که مشکلات امنیتی کشور ناشی از سیاست های مرکل در قبال پناهجویان است، شرایط به گونه دیگر خواهد شد.
فاستر به نقل از پتری رهبر حزب آلترناتیو جرمنی می نویسد شخصیت های رده دوم و برخی از رهبران حزب اتحاد دموکرات عیسوی جرمنی که رییس آن مرکل است، متقاعد شده اند که دوره مرکل سرآمده است اما مشکل این است که آنها جایگزینی برای وی ندارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار