افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 13 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

میانجیگری عربستان به بن بست رسید!

عبدربه منصور هادی

بنابر راپورات رسیده، اختلافات امارات و رییس جمهور مستعفی یمن شدت یافته است.

منبعی نزدیک به عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن حاکیست: امارات به آل سعود که میانجی اختلافات این کشور و عبدربه می باشد، پیشنهاد کرده است که گارد حفاظت عبدربه منحل شود.
پایگاه خبری عربی 21 به نقل از این منبع که نامش را فاش نکرد، راپور داد: چنین پیشنهاد عجیبی نشان می دهد که میانجیگری عربستان برای حل اختلافات روزافزون امارات و عبدربه به بن بست رسیده است .
منبع مذکور افزود: پیشنهاد امارات شامل انحلال لوا های حفاظت از عبدربه و بسنده کردن به یک کَندَک است. ناصر پسر عبدربه قومندان لوا های حفاظت از پدرش است.
هم اکنون 4 لوا به حفاظت از دولت خودخوانده عبدربه منصور هادی در عدن در جنوب یمن می پردازد. عبدربه هنوز واکنشی به پیشنهاد امارات نشان نداده است.
گفته می شود که هدف امارات از این پیشنهاد جلوگیری از سیطرۀ عبدربه بر نیروهای کمربند امنیتی است نیروهایی که بازوی امنیتی و نظامی امارات در جنوب یمن نامیده می شوند.
عبدربه هم اکنون در عربستان به سر می برد و روابطش با امارات تیره تر می شود هر چند عربستان برای بهبود روابط آنها میانجیگری می کند. عبدربه اواخر فِبریوری 2017 به ابوظبی پایتخت امارات سفر کرد ولی از وی استقبال گرم نشد و در میدان هوایی فقط علی الشامسی رییس سرویس امنیت ملی به استقبالش رفت.
نیروهای اماراتی که هم اکنون در شهر عدن مستقر هستند، روز 12 فِبریوری از داخل میدان هوایی بین المللی عدن مواضع نیروهای عبدربه را در اطراف این میدان هوایی هدف قرار دادند که همین امر سرآغاز اختلافات دو جانبه شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار