افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

مقابلۀ اتحادیه اروپا با تحریم های امریکا

اروپا

اتحادیه اروپا به امریکا درباره اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه روسیه هشدار داد…

به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا ضمن هشدار درباره اقدامات کانگرس امریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه از واشینگتن خواسته است تا هماهنگی خود را با شرکایش در گروه 7 حفظ کند چرا که اعمال تحریم های یکجانبه علیه مسکو می تواند تبعات ناخواسته ای به همراه داشته باشد.

بر اساس این راپور کمسیون اروپا با نشر اعلامیه ای هشدار داده است که اعمال تحریم های کانگرس امریکا علیه روسیه می تواند تبعات ناخواسته و گسترده ای علیه تلاش های اتحادیه اروپا برای متنوع کردن منابع انرژی خود و کاهش وابستگی به روسیه داشته باشد.

جرمنی نیز قبلا هشدار داده است که اگر امریکا شرکت های جرمنی را به خاطر اشتراک در پروژه خط لوله جدید انتقال گاز روسیه از بحیره بالتیک، تحریم کند، برلین نیز اقدامات تلافی جویانه ای را اتخاذ خواهد کرد.

دیپلومات های اروپایی نگران آن هستند که تنش و اختلاف بین جرمنی و امریکا بر سر پروژه خط لوله گازی نورد استریم 2 در نهایت موجب پیچیده شدن تلاش های بروکسل برای دستیابی به اجماع بر سر این پروژه شود.

کمسیون اروپا افزود: ما ارزش زیادی برای اتحاد بین شرکای بین المللی در رویکردمان در قبال اقدامات روسیه در اوکراین و تحریم های متعاقب آن قائل هستیم. این اتحاد ضامن کارایی و اعتبار داشتن تدابیر ما خواهد بود.

این اعلامیه تاکید کرد: ما درک می کنیم که لایحه تحریم های روسیه و ایران، بیشتر با ملاحظات سیاسی داخلی امریکا تدوین شده است. همان طور که بارها اعلام کرده ایم، این مهم است که هرگونه تدابیر جدید احتمالی بین شرکای بین المللی هماهنگ شود تا اتحاد بین شرکا بر سر تحریم ها حفظ شود. ما نگران آن هستیم که تدابیری که در کانگرس امریکا درباره آن بحث شده، تبعات ناخواسته ای داشته باشد، نه تنها برای اتحاد گروه 7 بلکه تبعات ناخواسته و نامناسبی برای تلاش های اتحادیه اروپا برای دستیابی به منابع متنوع انرژی و کاهش وابستگی به انرژی روسیه داشته باشد.

کمسیون اروپا تصریح کرد: تحریم ها زمانی که هماهنگ شود، موثرترین اقدام و ابزار خواهد بود. هم اکنون رژیم تحریم های ما هماهنگ شده است. در نتیجه تاثیر آن افزایش یافته و از طریق هماهنگی می توانیم از هرگونه شگفت زدگی جلوگیری کنیم و تاثیرات احتمالی تحریم ها بر فعالیت های اقتصادی را مدیریت کنیم. تدابیر و تحریم های یکجانبه می تواند بر این روند آسیب بزند.

مجلس نماینده گان امریکا و کانگرس با اعمال تحریم علیه ایران روسیه و کوریای شمالی موافقت کرده اند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار