- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

مسئولان بریتانیا، ملکه را زنده زنده کُشتند!

ملکه انگلیس

برنامه‌های محرمانه مراسم درگذشت ملکه انگلیس توسط یک روزنامه انگلیسی فاش شد.

به راپور این روزنامه در حالی که هنوز ملکه بریتانیا زنده است، برنامه‌هایی سرّی برای برگزاری مراسم درگذشت ملکه ترتیب داده شده‌اند که شامل 12 روز عزای عمومی در سراسر این کشور است.

مسئولان بریتانیایی در حال آماده گی برای مراسم درگذشت الیزابت دوم ملکه این کشور در زمان وقوع این اتفاق، هستند.

به نوشته روزنامه دیلی استار، برنامه‌های سرّی برای برگزاری مراسم درگذشت ملکه بریتانیا، که تابستان گذشته تولد نود سالگی خود را جشن گرفت، ترتیب داده شده‌اند.

طرحی با نام رمز عملیات پل لندن برای برگزاری مراسم درگذشت ملکه بریتانیا برنامه‌ریزی شده است و بر اساس آن 12 روز عزای عمومی اعلام خواهد شد که از طریق ارگ باکینگهام اعلام می‌شود و سایتی برای انتشار لحظه به لحظه اخبار در حداقل 24 ساعت اول درگذشت ملکه، برنامه‌ریزی شده است.

تمام کانال‌های عادی شبکه بی‌بی‌سی برنامه‌هایشان را قطع و مرگ ملکه را حداقل برای 24 ساعت اول پوشش می‌دهند. همچنین تمام برنامه‌های طنزاین کانال حذف می شوند و ویدیوهای از پیش آماده شده با مرگ ملکه از بی‌بی‌سی پخش خواهند شد.

همچنین قرار است صدها نفر برای عزاداری در سَرَک مقابل ارگ باکینگهام به صف شده و برای ادای احترام به ملکه مرحوم، دسته گل تقدیم کنند.

از سوی دیگر جسد ملکه در سالون اصلی وست‌مینیستر با احترام خوابانده می‌شود تا زمان دفن که برای خاندان سلطنتی بریتانیا معمولا 3 روز است،‌ فرا رسد البته این زمان ممکن است برای الیزابت دوم بیشتر هم باشد.

در همین زمان، وزرای دولت و نماینده گان پارلمان با پادشاه جدید بیعت می‌کنند و جاستین ولبی اسقف اعظم کانتربری مراسم مذهبی مرگ وی را برگزار می‌کند.

بعد از اعلام مرگ ملکه، شورای جانشینی پرنس چارلز پسر ارشد الیزابت دوم را من‌حیث پادشاه بریتانیا معرفی می‌کند ولی تاج‌گذاری جانشین چند ماه پس از مرگ ملکه انجام خواهد گرفت.

اما از آنجایی که چارلز وجهه مناسبی در بریتانیا ندارد، گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که پسر ارشد وی ویلیام جانشین ملکه شود البته این احتمال ضعیف است.