- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

محمد عبدالسلام: توافق مسقط همچنان برقرار است!

%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85

سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: عربستان تلاش می‌کند که به صورت صوری توافق مسقط را اجرا کند، زیرا نقشه راه اخیر مورد خوشایند این کشور نیست و از سوی امریکا تحریک می‌شود.

به نقل از المیادین، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که توافق مسقط همچنان برقرار است و سرنوشت آن به جدیت طرفهای دیگر و در رأس آنها واشنگتن بستگی دارد.

عبدالسلام در مصاحبه با شبکه المسیره گفت که آخرین چیزی که به وی ابلاغ شده است این است که توافقنامه مسقط به عبدربه منصور هادی رییس‌جمهور فراری و مستعفی یمن تقدیم خواهد شد تا آن را امضا کند و طرفها به آن پابند خواهند بود.

سخنگوی جنبش انصارالله گفت که عربستان تلاش می‌کند که به صورت صوری توافق مسقط را اجرا کند، زیرا نقشه راه اخیر مورد خوشایند این کشور نیست و امریکا عربستان را تحریک می‌کند و چه بسا این تحریک در آینده بیشتر شود.

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه تاکید کرد که هیئت ملی یمن قبل از اجرای توافق مسقط در مشورت های دیگر اشتراک نخواهد کرد و باید هرچه سریع‌تر دولت تشکیل شود اگر چه این امر موجب آزرده گی خارجی‌ها شود.

عبدالسلام درباره انتقال بانک مرکزی این کشور از صنعا به عدن گفت که این امر با چراغ سبز امریکا صورت گرفت.

وی درباره آتش‌بس میدانی در یمن تاکید کرد که اگر اقدامات نظامی متوقف نشود کمیته آتش‌بس و هماهنگی کاری انجام نخواهد داد و اگر حمله به یمن ادامه یابد، سرحدات امنی برای عربستان وجود نخواهد شد.

عبدالسلام گفت که عبدربه منصور هادی رییس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور خواهد رفت و تاریخ ثابت خواهد کرد که جنگ علیه یمن از سوی عربستان و امریکا به راه انداخته شد.