افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

قطر در خط مقدم مبارزه با تروریزم است!

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی

به گفته محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر، این کشور در مقدمه مبارزه با تروریزم و پشتیبانی مالی آن قرار دارد.

یک سند محرمانه فاش شده نشان می دهد که قطر شورای همکاری خلیج فارس را تهدید به خروج کرده است.

بتازه گی یک سند محرمانه فاش شده که آن را محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر به عبداللطیف بن راشد الزیانی سرمنشی شورای همکاری خلیج فارس ارسال کرده است و نشان می دهد که قطر سه روز به کشورهای تحریم کننده قطر مهلت داده است تا مجازات های این کشور را برداشته و روابط با این کشور را به سطح عادی بازگردانند.

بنا بر این سند، وزیر خارجه قطر پابندی این کشور به مقررات و قوانین بین المللی را اعلام نموده و همچنین ادعا می کند که قطر در مقدمه مبارزه با تروریزم و پشتیبانی مالی آن قرار دارد.

محمد بن عبدالرحمن همچنین می افزاید آنچه که کشورهای محاصره کننده به دنبال آن هستند با قوانین بین المللی مخالفت دارد و مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر به حساب می آید که ما مذاکره بر سر آن را رد کرده و همانگونه که بعد از محاصره ظالمانه قطر هم گفتیم بر سر حاکمیت خود مذاکره نکرده و بشدت با تصمیم گیری هر مُـلکی بجای دولت و مردم قطر مخالفیم.

این سند همچنین نشان می دهد که در گفتگو بر اساس موازین انسانی و مقررات بین المللی به هدف حفظ وحدت خلیج فارس و شورای همکاری باز است و این که یک کشور از خلیج فارس بجای دیگر کشورها تصمیم بگیرد امری نامقبول است.

این نامه با این پیام که دولت قطر به کشورهای مجازات کننده سه روز فرصت می دهد تا محاصره را بردارند و اضافه می کند که آنها باید خسارت های مادی و سیاسی تحمیل شده بر دولت و مردم قطر را جبران بنمایند و در غیر این صورت قطر به صورت رسمی خروج خود از شورای همکاری خلیج فارس را اعلام کرده و به هیچ یک از تعهدات قبلی و بعدی این شورا ملزم نخواهد بود.

گفتنی ست که کشورهای چهارگانه که متشکل از عربستان سعودی، مصر، امارت و بحرین هستند در یک کنفرانس خبری در روز چهارشنبه اعلام کردند که پاسخ قطر به درخواست های شان منفی بوده و این کشور باید منتظر مجازات های اقتصادی و انزوای سیاسی باشد.

شورای همکاری خلیج فارس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار