افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

عبرت هایی که واشینگتن پست از ترمپ گرفت…

واشینگتن پست

روزنامه امریکایی واشینگتن پست به درس عبرت هایی از ریاست ترمپ در ارگ سفید پرداخت!

روزنامه امریکایی واشینگتن پست در راپوری نوشت که دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا ثابت کرد که هر کسی در امریکا می تواند رییس جمهور شود بدون اینکه به سن بلوغ رسیده باشد.

این روزنامه امریکایی به درس عبرت هایی از ریاست ترمپ در ارگ سفید پرداخت و نوشت مهم نیست که شما چه چیزی می دانید بلکه مهم آن چیزی است که نمی دانید.

به همین دلیل و با توجه به اینکه ترمپ هیچ چیزی از سیاست نمی دانست، نتوانست نیمی از ادعاهای مطرح شده خود در دوران کاندیداتوری اش را عملی کند و حتی می توان گفت هیچ کدام از ادعاهای او اصلا محقق نشده است.

این روزنامه به دومین درس عبرتی که از ریاست ترمپ در ارگ سفید می توان گرفت، اشاره کرد و نوشت کسی که می خواهد رییس جمهور امریکا شود نباید توجهی برای سیاست و حقیقت قایل باشد.

واشینگتن پست نوشت که آنچه مشخص شده، این است که رای دهنده گان ناآگاه به شدت مشتاق شنیدن دروغ در هر نوع سایز و شکلی هستند و به همین دلیل است که یک رای دهنده به تماشای فاکس نیوز می نشیند زیرا اهمیتی نمی دهد که حقیقت چیست زیرا فقط می خواهد چیزی را بشنود که می خواهد و فاکس نیوز نیز همواره چیزی را می گوید که او می خواهد بشنود.

واشینگتن پست نوشت ریاست ترمپ در ارگ سفید نشان داد که هر کسی می تواند رییس جمهور امریکا شود البته مادامی که فرد بسیار ثروتمند و مشهور باشد. بنابراین، کسانی که وارد خدمات عمومی می شوند و در زمینه های بیهوده سیاسی زحمت می کشند، به کار ریاست جمهوری امریکا نمی آیند.

این روزنامه در پایان نوشت که مهم ترین درس عبرتی که از ریاست ترمپ می توان گرفت این است که باید قبل از اینکه درس عبرت های واقعی انتخابات ریاست جمهوری 2016 را بفهمیم، برای برگزاری انتخابات 2020 عجله کنیم زیرا حقیقتا ما هم نمی خواهیم به سن بلوغ برسیم.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار