افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

شرکای جُرم نتانیاهو لو رفتند!

 نتانیاهو

بعد از آنکه پولیس رژیم صهیونیستی دوسیه‌های مختلفی را درباره فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم گشود، اکنون تحقیقات پولیس ابعاد گسترده‌‌تری پیدا کرده و به دیگر اعضای خانواده او نیز سرایت کرده است.

در هفته‌های اخیر راپورهایی حول تحقیقات پولیس درباره دریافت کمک‌های مالی خارجی از سوی نتانیاهو، نشر شده بود که می‌گفت این پول‌ها برای مصارف سیاسی و انتخاباتی انجام شده‌اند. این مسئله از نظر قانون رژیم صهیونیستی ممنوع است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» پولیس اکنون در حال بررسی این موضوع است که کمک‌های مالی خارجی دریافتی از سوی بنیامین نتانیاهو، به حساب‌های همسر و پسر او منتقل شده و صرف مصارف شخصی شده است.

پولیس اسراییل روز دوشنبه «عاری هارو» رییس سابق درستیزوالی و یکی از حامیان و جذب کنندگان مالی نتانیاهو را برای دور دوم استنطاق‌ها احضار کرده بود که بیش از ده ساعت به طول انجامید. وی به دست داشتن در کلاهبرداری و فساد مالی خانواده نتانیاهو متهم است.

پولیس رژیم صهیونیستی در تلاش است تا کمک کنندگان مالی خارجی نتانیاهو، مخصوصا در ایالات متحده را شناسایی کنند.

بنیامین نتانیاهو در واکنش به این راپورها، تحقیقات پولیس را «بی‌معنی» توصیف کرده و گفت: «هر زمانی که به یک سفر تاریخی خارج از کشور می‌روم، درباره این تحقیقات می‌شنویم.»

وی مدعی شد که هیچ پایه و اساسی برای این راپورها پولیس وجود ندارد.

پیشتر پولیس اسراییل در استنطاق از همسر نتانیاهو خواسته بود تا جزئیات دست داشتنش در اداره اقامتگاه‌های صدارت را ارائه داده و توضیح دهد آیا بودجه حکومتی را صرف خدمه اقامتگاه‌های خصوصی کرده‌اند یا خیر.

یگان ویژه پولیس صهیونیستی «لاهاو 433» با همکاری «آویخای مندلبیت» مدعی العموم این رژیم نیز چندی پیش تحقیقاتی محرمانه را حول دوسیه‌های الحاقی درباره نخست وزیر این رژیم آغاز کرده بود.

مهمترین دوسیه فساد مالی که درباره نتانیاهو مطرح می‌شود، دریافت یک ملیون دالر از «آرناود میمران» متخلف و مفسد اقتصادی فرانسوی است که گفته می‌شود برای تبلیغات صدارت هزینه شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار