افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

شبه‌نظامیان را در سرحدات بکشید!

الکساندر زلیچنکو

کارشناس مسایل امنیت ملی قرقیزستان گفت: شبه‌نظامیان مسیرهای مناطق کوهستانی را به خوبی می‌شناسند به همین دلیل پس از عبور از سرحدات پیدا کردن افراط‌گرایان دشوار خواهد بود در نتیجه در داخل کشور حملات تروریستی افزایش می‌یابد بنابراین باید افراط‌گرایان در سرحدات کشته یا بازداشت شوند.

الکساندر زلیچنکو کارشناس مسایل امنیت ملی قرقیز با اشاره به احتمال حمله شبه‌نظامیان سازمان‌های افراطی افغانستان به تاجکستان و دیگر کشورهای عضو سازمان قرارداد امنیت جمعی گفت: افراط‌گرایان توانایی حمله به کشورهای آسیای مرکزی را ندارند اما همکاری کشورها در قالب سازمان قرارداد امنیت جمعی باید تقویت شود.

این کارشناس با اشاره به اینکه شبه‌نظامیان پلان واحد و اهداف معینی ندارند، گفت: رؤسای سازمان نظامی مذکور شرایط و وضعیت منطقه را به خوبی می‌دانند و برنامه‌های مختلفی را برای واکنش به اقدامات افراط‎گرایان طراحی کردند.

زلیچنکو افزود: باید به تقویت سرحدات ادامه داد زیرا هنوز تحولات سال 1999 در یاد نظامیان است که تروریست‌ها از طریق تاجکستان وارد قرقیزستان شدند.

کارشناس مسایل امنیت ملی قرقیزستان با اشاره به عدم توانایی طالبان به حمله مستقیم گفت: شبه‌نظامیان مسیرهای مناطق کوهستانی را به خوبی می‌شناسند به همین دلیل پس از عبور از سرحدات پیدا کردن افراط‌گرایان دشوار خواهد بود در نتیجه در داخل کشور حملات تروریستی افزایش می‌یابد بنابراین باید افراط‌گرایان در سرحدات کشته یا بازداشت شوند.

زلیچنکو خاطرنشان کرد: به طور کلی باید نیروهای تاجکستان و قرقیزستان فعال شوند زیرا بر اساس برخی اطلاعات طالبان در حال نزدیکی به داعش هستند.

کارشناس امنیتی قرقیز گفت: داعش را همه به خوبی می‌شناسند فعالیت آنان به مرور زمان افزایش یافت و باید در این منطقه نیز حضور آنها جدی گفته شود.

وی افزود: باید یک بار دیگر تأکید کرد که شبه‌نظامیان به قرقیزستان نمی‌رسند اما تقویت نیروهای نظامی و فعالیت‌های پیشگیرانه در شرایط فعلی بهترین گزینه است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار