افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 5 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

سیاست خارجی عربستان بر ضربه زدن به منافع جهان اسلام استواراست!

عربستان

 

تهاجم یک و نیم سال اخیر نیروهای سعودی به یمن این واقعیت را به طورعینی نشان می دهد که سیاست خارجی عربستان سعودی در شرایط کنونی بر ضربه زدن به منافع جهان اسلام استوار شده است…
محمد امین ماجومدر رییس فدراسیون مهاجران روسیه گفت: امریکا در راس کشورهای غربی از جنایت های رژیم حاکم بر عربستان سعودی حمایت می کند و این اقدام سران ریاض را گستاخ تر کرده است و به همین دلیل واشنگتن شریک جنایات آل سعود است.
ماجومدر اظهار کرد: سیاست خارجی عربستان سعودی در شرایط کنونی بر ضربه زدن به منافع جهان اسلام استوار شده است و تهاجم یک و نیم سال اخیر نیروهای سعودی به یمن این واقعیت را به طور عینی نشان می دهد.
شخصیت مسلمان روسی متذکر شد که عربستان سعودی و کشورهای همقراردادش در تجاوز خونین به یمن باید به این واقعیت توجه کنند که مجازات خواهند شد و به همین دلیل باید هر چه زودتر به اقدام های خود علیه مسلمانان و کشتار افراد بی گناه در یمن پایان دهند.
وی افزود: تاکنون بیش از 10 هزار نفر از مردم یمن در حمله های متجاوزان و مزدوران سعودی و متحدانشان کشته و دهها هزار نفر دیگر مجروح شده و شمار بسیار زیادی هم که آواره شده اند در شرایط غیرقابل تحمل زنده گی می کنند.
ماجومدر با بیان این که قرآن کریم چنین چیزی را به مسلمانان تعلیم نمی دهد، اظهار کرد: تجاوز و جنایت های عربستان سعودی به یمن با تعالیم کتاب آسمانی و فرمایشات حضرت رسول اکرم (ص) و سنت صحابه مغایرت دارد.
وی ادامه داد: امریکا و کشورهای غربی متحد عربستان در جنایات ال سعود در یمن شریک هستند و این گونه سیاست ها چهره واقعی غرب را که پشت نقابی از صلح دوستی و دفاع از دمکراسی و حقوق بشر پنهان شده است، برملا می کند.
مقام مسلمان روسیه گفت: متاسفانه جنایتکاری عربستان سعودی در یمن تنها مورد نیست و تروریست های مورد حمایت آل سعود در برخی کشورهای اسلامی از جمله عراق و سوریه مسلمانان را با قساوت هر چه تمامتر کشتار می کنند.
وی ادامه داد: باید محکمه بین المللی تشکیل و این اقدام های مورد رسیده‌گی قضایی قرار گیرد تا در آینده چنین جنایات ضدبشری و هولناکی تکرار نشود.
ماجومدر همچنین ابراز امیدواری کرد، کشورهای اسلامی سرانجام بیدار شوند و به حضور امریکا در جهان اسلام پایان دهند تا خاورمیانه، کشورهای عربی منطقه و سرزمین های اسلامی روی آرامش ببینند.
شخصیت مسلمان روسی خاطرنشان کرد: تمامی جنایت هایی که عربستان سعودی علیه مسلمانان یمن و سایر کشورهای اسلامی انجام می دهد با هماهنگی رژیم صهیونیستی دشمن رتبه یک جهان اسلام است.
وی در پایان گفت: مسلمین فقط با اتحاد می توانند، شرایط را برای برقراری صلح واقعی، پیشرفت و ترقی کشورهای اسلامی فراهم کنند و به همین دلیل باید رسیدن به یکپارچگی و وحدت در دستور کار جهان اسلام قرار گیرد و از فرقه گرایی که فقط به نفع دشمنان اسلام است، پرهیز کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار