افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

سکوت جامعه جهانی در برابر بحران یمن پذیرفته نیست!

محاصره زمینی و هوایی یمن، اوضاع این کشور را به شدت بحرانی کرده و می توان گفت فاجعه ای سیاسی و انسانی یمن را فراگرفته است…
تانک رد اشوبل، از سازمان داکتران بدون سرحد در جرمنی در گفتگو با سایت رادیو جرمنی به اوضاع فاجعه بار در یمن پرداخته و با اشاره به اینکه وی در حال حاضر در صنعا حضور دارد به شرایط بد شیوع مریضی وبا در شهرهای مختلف این کشور و افزایش تعداد مبتلایان به این مریضی پرداخته و همچنین با توجه به محاصره زمینی و هوایی که علیه یمن شکل گرفته امدادرسانی در این کشور را دشوار ارزیابی کرد.

وی نداشتن شغل و معاش را از دیگر مشکلات یمنی ها دانسته و همچنین گفت: اوضاع یمن البته یک فاجعه سیاسی و انسانی است. جنگ داخلی در یمن باید پایان یابد و این مسئله بزرگی در این کشور است. این کشور محاصره شده و خبرنگاران به یمن نمی آیند پس به ندرت از این تراژدی راپوری نشر می شود.

اشوبل بر لزوم ارسال کمک های بیشتر به یمن و دسترسی انسان ها به آب پاک و امکانات صحّی تاکید کرده و در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که البته این بحرانی داخلی است که ابعاد بین المللی پیدا کرده است. بمباردمان هایی که توسط ایتلاف به رهبری عربستان سعودی انجام می شود و بسیاری از ملکیان را هدف قرار می دهد قطعا غیر قابل تحمل است و باید خاتمه یابد. جامعه جهانی باید به این جنگ خاتمه دهد و دیگر از آن حمایت نکند و بالاخره شرایطی را ایجاد کند که انسان هایی که جزو مفلسترین در جهان محسوب می شوند بتوانند دوباره زنده گی نرمالی را داشته و معاش دریافت کنند و خانواده های خود را تامین کنند و بتوانند فرزندان خود را به مکتب بفرستند. اما متاسفانه این یکی از درگیری هایی است که جامعه جهانی در قبال آن سکوت کرده است و ما خواستار توجه بیشتر به این بحران هستیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار