افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

سلبِ آسایش از جرمنی، توسط داعش!

جرمنی

اکثر باشنده گان جرمنی از وقوع حملات تروریستی در کشورشان می‌ترسند…

به نقل از روزنامه دی ولت، بر اساس جدیدترین نظرسنجی بیش از نیمی از باشنده گان جرمنی اعتراف کرده اند که از وقوع حملات تروریستی جدید در کشورشان می ترسند.

این نظر سنجی که از طرف موسسه سیوی و به سفارش روزنامه دی ولت انجام گرفته است نشان می دهد که 50.2 فیصد باشنده گان از وقوع حملات تروریستی در کشورشان می ترسند و 49.8 فیصد نیز چنین ترس و نگرانی ندارند. قبل از حملات تروریستی منچستر و لندن تعداد این دو گروه با این طرز فکر پنجاه به پنجاه بود.

در حملات تروریستی اخیر در منچستر و لندن در هفته گذشته در مجموع 29 نفر کشته و تعداد زیادی مجروح شدند. داعش مسئولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفت.

بر اساس نتایج این نظرسنجی طرفداران حزب جایگزینی برای جرمنی بیشترین ترس و نگرانی از وقوع حملات تروریستی را دارند. بر این اساس حدود 86.9 فیصد از طرفداران این حزب افراطی اظهار داشته‌اند که زیاد یا بیشتر از این حملات تروریستی می ترسند. در بین طرفداران لیبرال دموکرات ها 62.1 فیصد و در بین طرفداران اتحادیه احزاب متحد عیسوی 52.2 فیصد چنین نگرانی داشتند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهند که هر چقدر باشنده گان جرمنی پیرتر می شوند نگرانی آن ها درباره وقوع حملات تروریستی بیشتر می شود.

بر این اساس در بین افراد بین 18 تا 29 سال تنها 36 فیصد، در افراد 30 تا 39 سال 42.2 فیصد ، در افراد 40 تا 49 سال 49.9 فیصد و در افراد 50 تا 64 سال 56.4 فیصد از وقوع حملات تروریستی در جرمنی ترس دارند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار