افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 5 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

سفر انتقاد برانگیز دامادِ ترمپ به بغداد!

داماد ترمپ

به راپور سی ان ان، سفر جرد کوشنر به بغداد، آن هم پیش از سفروزیرخارجه امریکا موجب انتقادات بیشترازدولت ترمپ شده است…

 

این شبکه تلویزیونی به روابط داماد ترمپ با رژیم صهیونیستی و اینکه مساله خاورمیانه نیز از جانب ترمپ به وی سپرده شده، اشاره کرد.

 

سی ان ان روز گذشته راپور داد: دولت امریکا یک سفارتخانه یک ملیارد دالری در بغداد دارد که داماد ترمپ به عراق می رود و به نظر برای رکس تیلرسون که تاکنون به این کشور سفر نکرده است رفتن به بغداد فاقد اهمیت است.

 

سی ان ان افزود: بن رودز معاون سابق مشاور امنیت ملی بارک اوباما یکی از منتقدان سفر داماد ترمپ به بغداد آنهم پیش از سفر وزیرخارجه به این کشور است.

 

بنابراین راپور بن رودز در حساب توییت خود در انتقاد از این سفر نوشت: رفتن کوشنر به عراق آنهم پیش از سفروزیرخارجه امریکا و یا حتی پیش از مشاور امنیت ملی رییس جمهوری امریکا به این کشور، به نظر می رسد امری طبیعی باشد.

 

درهمین حال تونی بلینکن معاون سابق وزیرخارجه امریکا در انتقاد از سفر داماد ترمپ به بغداد پیش از سفر رکس تیلرسون به این کشور به سی ان ان گفت: تاکنون ما هیچ نظم قانونمندی از این دولت زمانی که به سیاست خارجی می رسیم، ندیده ایم، سیاست خارجی امریکا در شورای امنیت ملی مطرح، بحث ، تصمیم گیری و درباره آن صحبت می شود، اما شاهد اتخاذ سیاست خارجی آزاد هستیم.

 

بن ودمن خبرنگار سی ان ان از اربیل عراق نیز در انتقاد از سفر داماد ترمپ به عراق گفت: کوشنر داماد ترمپ بدون هیچگونه تجربه نظامی و سیاسی و پیش از وزیرخارجه امریکا و به دعوت جوزف دانفورد رییس درستیزوالی اردوی امریکا به عراق آمده است.

 

سی ان ان در ادامه راپور داد: داماد ترمپ در بسیاری از ملاقات ها با نماینده گان و وزرای خارجه دیگر کشورها و در غیبت رکس تیلرسون بطور مستقیم دیدار می کند و حتی از هیئت سعودی که به امریکا آمده بود بدلیل مناسبات خانوادگی از این هئیت استقبال کرد و قرار است خود را برای دیدار پیش رو دونالد ترمپ با رییس جمهوری چین در فلوریدا امریکا آماده کند.

 

سی ان ان افزود: جرد کوشنر فاقد هرگونه تجربه سیاسی به نظر فرد عالی در دولت ترمپ است که در راس هر میزی که در ارگ سفید در آن نشستی برگزار می شود، وی قرار دارد.

 

این شبکه خبری در ادامه گفت: اکنون سوالات بی پاسخی در بیرون از ارگ سفید و در جهان دراین زمینه مطرح است که چرا و چطور این امور به او سپرده شده و این چنین عمل می شود.

 

داماد ترمپ دو روز قبل به همراه جنرال جوزف دانفورد رییس درستیزوالی اردوی امریکا وارد بغداد شد، این امر با توجه به اینکه هنوز وزیرخارجه امریکا به عراق سفر نکرده است ، باعث تعجب محافل سیاسی و رسانه های بین المللی شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار