افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

سعودی ها؛ لوبت های دست گردان صهیونیست ها!

یمن

بگفته یک تحلیلگر مسایل سیاسی، ایتلاف عربی در یمن، خدمتگزار و مجری پلان‌ها و نقشه‌های رژیم صهیونیستی در یمن می باشد!

احمد النهمی، استاد پوهنتون و تحلیلگر مسایل سیاسی یمن اظهار داشت: دعوت اسماعیل ولد الشیخ  فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن از طرف‌های یمنی جهت اشتراک در نشست‌های مذاکره درباره بحران یمن بی‌نتیجه است مگر آنکه دو شرط آتش‌بس و لغو محاصره در آن لحاظ شده باشد.

این تحلیلگر یمنی با اشاره به اینکه در پس هریک از دعوت‌های ولد الشیخ به اشتراک در مذاکرات درباره بحران یمن، نقشه‌ای نظامی نهفته که با اجرای آن، دشمن مناطق جدیدی از کشور را تصرف می‌کند، افزود: ادامه اوضاع بر این منوال بهتر از دادن امتیازات مورد نظر به دشمن طی مذاکرات آینده است.

النهمی با بیان اینکه رهاورد ایتلاف عربی به رهبری عربستان برای یمن تنها ویرانی، خرابی، قتل و کشتار بوده تاکید کرد: اعضای ایتلاف و عربستان سعودی صرفا خدمتگزاران رژیم صهیونیستی هستند و نقشه‌های صهیونیست‌ها را در جهان اسلام پیاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها نیرو و قدرت بازدارنده این مزدوران، نیروهای مقاومت یمن هستند که به قدرت و جنگنده گی در میدان معروف می‌باشند، اظهار داشت: هدف متجاوزان از اشغال بندر الحدیده قطع تنها شاهرگ ارتباطی و امدادی و کمک‌رسانی ملت یمن است.

این تحلیلگر یمنی ادامه داد: نیروهای متجاوز تلاش دارند، با گرسنگی دادن ملت یمن، آنها را وادار به تسلیم و سرفرود آوردن در برابر خود کنند، اما بی‌شک در این فرآیند شکست خواهند خورد و موفق به تسلیم کردن این ملت کلان نخواهند شد.

النهمی تاکید کرد: به نظر می‌رسد، آنچه بن سلمان از محقق کردن آن در دنیای واقعیت ناتوان است، برای پر کردن خلأ روحی و معنوی خود در دنیای آرزوها و اوهام و خیالات و دروغ‌ها به دنبال محقق کردن آنهاست.

این کارشناس مسایل سیاسی یمن تصریح کرد: کسانی که برای دفاع از سرحدات و شهرها و پایگاه‌های نظامیشان از چهار گوشه جهان، نیروی نظامی گدایی می‌کنند، کوچکتر و حقیرتر از آن هستند که بتوانند هرگونه پیروزی و موفقیتی را در یمن محقق کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار