افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 2 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرکوبِ آزادی خواهان در بحرین!

بحرین

رژیم آل خلیفه، فقط فعالیت آن دسته از گروه های سیاسی را می پذیرد که کاملا مطابق خواست آنها عمل کنند!

ابراهیم الدرازی عضو دفتر سیاسی جمعیت وعد بحرین، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین، درباره اقدام حکومت بحرین در منحل کردن جمعیت وعد گفت: دولت بحرین در حال محدودتر کردن فعالیت های سیاسی در کشور است. این تصمیم ضد جمعیت وعد نتیجه موضع گیری ما بود که با توجه به خواست ما درباره اینکه کشور بیش از این، سقوط نکند اتخاذ شده بود. فعالیت ما در چوکات قانون اساسی بود، اما شاهد سرکوب هر نوع فعالیت سیاسی در بحرین هستیم. امیدوار بودیم به این شرایط در کشور خود نرسیم و امید داشتیم شاهد گسترش آزادی و دموکراسی باشیم. این تصمیم ثابت می کند فضای سیاسی در بحرین بسیار دشوار شده است.

الدرازی افزود: این تصمیم نشان می دهد یا هر جمعیت سیاسی باید کاملا مطابق خواست حکومت باشد، یا اینکه تعطیل خواهد شد. ما به صورت قانونی و با مجوز فعالیت می کردیم و هرگز از چوکات سیاسی خارج نشدیم. جمعیت وعد هیچ بعد مذهبی در فعالیت های سیاسی اش نداشت. ما هیچ وابستگی به طرف های خارجی نداریم. تحرکات مردمی در بحرین مسالمت آمیز و با دعوت به اصلاحات و گفت‌وگوی فراگیر ملی است. ما می خواستیم بحرین الگوی دیگر کشورهای منطقه در زمینه مبارزه مسالمت آمیز برای تحقق خواسته های مردم باشد. جمعیت وعد یک گروه سیاسی ریشه دار در بحرین است و به هر صورتی، مواضع خود را بیان خواهد کرد. امیدواریم در این حکم قضایی در محکمه استیناف بازنگری شود.

همچنین لندن باردیگر صحنه تجمع اعتراضی به رویکردهای دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا در پشتیبانی از دیکتاتورها و رژیم آل خلیفه در بحرین در سرکوب آزادی خواهان و عدالت طلبان شد.

شماری ازفعالان حقوق بشر، آزادیخواهان و مردم سلب تابعیت شده بحرین چند روز پس از بازگشت رییس جمهور امریکا از منطقه با تجمع برابر سفارت امریکا در مرکز لندن، خشم و انزجار خود را افزایش پشتیبانی امریکا از رژیم های دیکتاتور منطقه برای تشدید سرکوب مردم محکوم کردند.

سعید الشهابی سرمنشی حزب احرار بحرین در این مراسم، حمایت روز افزون امریکا از رژیم های مستبد و دیکتاتور را غیر قابل توجیه دانست وگفت: پس از دیدار ترمپ با دیکتاتور بحرین او اطمینان یافت که با پشتیبانی امریکا دستش برای انجام هر گونه جنایت باز است و اقدامات سرکوبگرانه خود را علیه مردم بحرین تشدید کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار