افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهور مزدور آمریکاست!

متاسفانه رییس جمهور مزدور ما هم طبق فرمایشات حامی خود آمریکا، تا هنوز وزیر دفاع را مشخص نکرده است.

 

بیش از ده سال است که پروسه جنگ و صلح در افغانستان به هیچ نتیجه ای نمی رسد. همیشه جنگ و درگیری افغانستان با طالبان وجود داشته است. امسال نیز با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی اوضاع بدتر شده و جنگ شدت زیادی گرفته است. چرا با آمدن حکومت وحدت ملی اوضاع جنگ اینگونه شد؟ آیا حکومت توانایی مقابله با طالبان را ندارد؟ چرا آمریکا که هم پیمان افغانستان است در این زمینه همکاری نمی کند؟

 

احمدشاه رمضان عضو مجلس نمایندگان در برنامه «بازنگاه» گفت: زمانی که طالبان به افغانستان آمدند و نود و پنج درصد کشور را گرفتند. آمریکایی ها به نام مبارزه با تروریست به افغانستان آمدند و در ظرف یک هفته تمام تروریست ها را تا خاک پاکستان فراری دادند. این وضعیت دو سال دوام داشت. این موضوع نشان می دهد که اگر آمریکایی ها هدف از بین بردن تروریزم را داشته باشند برای آنها کاری نداشته و می توانند این کار را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

وی ادامه داد: بعد از دو سال که طالبان دوباره به افغانستان بازگشتند، آمریکا به بهانه از بین بردن آنها در افغانستان ماندند. حالا ده سال است که آمریکا به همین بهانه در افغانستان حضور دارد و ادعا می کند که نمی تواند آنها را از بین ببرد. آیا نیروها و تجهیزات طالبان قوی تر از نیروها و تجهیزات آمریکایی ها است؟ آیا آمریکا که ابر قدرت جهان محسوب می شود توانایی مقابله به یک گروه کوچک غیر متمدن را ندارند؟ امسال آمریکا بانیرنگ و فریب و با همکاری دست نشانده خود اشرف غنی، پیمان امنیتی را با افغانستان امضا کرد و در آن متعهد شد که افغانستان را حمایت امنیتی کند و تجهیزات و امکانات کافی در اختیار نیروهای امنیتی ما قرار دهد اما چنین اتفاقی نیفتاد و هم اکنون وضعیت امنیتی کشور به بدترین وضع ممکن رسیده است و نیروهای امنیتی ما در جبهه های جنگ به دلیل نداشتن تجهیزات کافی مجبور به عقب نشینی می شوند.

این نماینده مجلس رییس جمهور را در حال اجرای برنامه های آمریکا خوانده و گفت: متاسفانه رییس جمهور مزدور ما هم طبق فرمایشات حامی خود آمریکا، تا هنوز وزیر دفاع را مشخص نکرده است. همچنین اشرف غنی عده ای از نمایندگان مجلس را هم خریده و با خودهمراه کرده است و هرگاه پارلمان، وزیر داخله ناکارآمد و مسوولان امنیتی بی کفایت را استیضاح می کند، توسط همین نمایندگان دوباره رای اعتماد می گیرند. در واقع این افراد بر سر مردم افغانستان معامله می کنند و باید جواب خون هایی که ریخته می شوند را بدهند.

 

به باور وی، مشکلات اساسی جنگ در افغانستان از رده های بالای حکومت یعنی رییس جمهور، شورای امنیت و وزارت دفاع سرچشمه می گیرد. در واقعه قندوز هفتصد نفر از کابل حرکت می کنند که برای کمک به نیروها در قندوز بروند. چهل نفر طالب در راه، آنها را به مدت پنج روز متوقف می کنند. آیا آنها توانایی مقابله بااین تعداد اندک را نداشتند؟ آیا حکومت توانایی آزاد کردن آنها را نداشت؟

 

رمضان ادامه داد: رییس جمهور، داکتر عبدالله، رییس شورای امنیت، سرپرست وزیر دفاع، رسماً قاتلان مردم افغانستان هستند و با طالبان همدست و همکار هستند. چرا که تمام حرکات و کارهای آنان شاهد این مدعا است. چرا که اگر اینطور نبود به طالبان بال و پر نمی دادند و از فعالیت های جنرال دوستم، مرادعلی و دیگر فرماندهان برضد طالبان جلوگیری نمی کردند. همچنین سرپرست وزارت دفاع تیل موترهای جنرال دوستم را در زمان پاکسازی فاریاب قطع نمی کرد.

 

وی حرفهای رنگارنگ رییس جمهور درمورد تامین امنیت و دفاع را دروغ و فریب می داند و می گوید: رییس جمهور یکی از مهره های آمریکا در افغانستان است و وی باید هر کاری را که این کشور دستور می دهد در افغانستان تطبیق کند. حرفهای رییس جمهور هم از همان ابتدا تا به حال همه دروغ بوده و هست. وی در صدد این است تا همیشه مردم افغانستان را فریب دهد. اگر اینطور نباشد طالبان با بیست هزار نفر نمی توانند سیصدهزار نیروهای امنیتی ما را شکست دهند. حکومت این همکاری ها را با طالبان انجام می دهد تا آنها مجهز شوند و با شکست نیروهای ما، غنیمت های جنگی جمع آوری کنند. اینها همه برنامه های رییس جمهور و سرپرست وزیر دفاع است.

 

رمضان در خصوص چاره کار افغانستان در حالت کنونی گفت: چاره کار افغانستان این است که مردم حکومت را برکنار کنند و حکومتی موقت ایجاد کنند تا زمانی که انتخاباتی درست و قانونمند برگزار شود و رییس جمهوری شایسته در حکومت بیاید. در غیر این صورت ما همچنان قربانی خواهیم داد و این حکومت هر روز گوشه ای از کشور را به دشمنان و بیگانگان خواهد فروخت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار