افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

رژیم آل خلیفه معارضان را مورد حمله قرار می‌دهد

سید «عادل الحسینی»، فعال بحرینی در منامه اظهار داشت: رژیم آل خلیفه برای برچیدن جریان معارض در این کشور نقشه کشیده است، چرا که محبوبیت آن بالا رفته و برگزاری همه‌پرسی درباره ماندن یا رفتن این رژیم دیکتاتور را خواستار است.

وی افزود: معارضان داخل بحرین بدون هیچ افراطی حد میانه را در مواضع خویش انتخاب کرده و خواستار برگزاری همه‌پرسی هستند.

الحسینی گفت: به همین دلیل است که رژیم آل خلیفه معارضان را مورد حمله قرار می‌دهد، وگرنه آنها در حال حاضر هیچ تخلفی مرتکب نمی‌شوند.

وی افزود: مقامات بحرینی با استفاده از پرونده‌های بسته شده و تخلفات پیشین علیه رهبران معارض بحرینی درصدد سرکوب کامل جریان معارض در این کشور هستند.

این فعال بحرینی گفت: اقدام رژیم آل خلیفه در ربودن رهبران و شخصیت‌های معارض بحرینی یا نام بردن از آنها در مطبوعات خود به حیث تروریست، ابزاری برای اعمال فشار بر جریان معارض بحرین و منحل کردن آن است.

الحسینی گفت: آنهایی که از دستاوردها یا اصلاحات رژیم آل خلیفه سخن می‌گویند، ‌از آنچه که در بحرین جریان دارد غفلت دارند و بیرون از این کشور و حتی منطقه هستند.

وی تاکید کرد: در بحرین مخالفان رژیم یا آنهایی که خواهان سرنگونی آل خلیفه و تعیین سرنوشت کشورشان به دست خودشان هستند یا از ظلم و نقض حقوق بشر شاکی هستند، برایشان پرونده سیاسی درست کرده و آنها را محاکمه و مجازات می‌کنند.

الحسینی گفت: بدتر از همه این‌ها در بحرین هر کسی که زبانش به انتقاد از رژیم آل خلیفه بازشود، به حبس کشیده می‌شود.

این معارض بحرینی دولت امریکا، رژیم اشغالگر سعودی و آل خلیفه را به حمله علیه معارضان مسالمت‌جو در کشورش متهم کرد و گفت: ملت بحرین امروز به دلیل مطالبه حقوق مشروع خود با ظلم کلانی روبروست.

از سوی دیگر «ضیاء البحرانی»، از رهبران ایتلاف جوانان انقلاب 14 فِبریوری بحرین نیز اظهارات اخیر وزیر داخله بحرین را محکوم و تاکید کرد: سخنان «راشد آل خلیفه» ضعف و احساس ناکامی رژیم آل خلیفه در برابر مخالفان را فاش کرد.

وی افزود: بخصوص پس از اینکه معارضان بحرینی اخیرا برنامه‌هایی را در حمایت از شیخ النمر، روحانی برجسته شیعی که اخیرا در عربستان اعدام شد و همچنین مناسبت‌های مربوط به پنجمین سالگرد انقلاب بحرین را با موفقیت برگزار کنند.

البحرانی در پیام خود خطاب به وزیر داخله بحرین آورده است: ما را به مرگ تهدید می‌کنید، باید بدانید که ملت بحرین که به مشروعیت انقلاب خود ایمان دارند و در راه رسیدن به آزادی و شرافت خون‌های گرانبهای زیادی را فدا کرده‌اند، هرگز تسلیم تهدیدهای شما نمی‌شوند، بلکه این تهدیدها را زیر پا گذاشته و به انقلاب خود با تعیین سرنوشت و برپایی نظام سیاسی جدیدی که به خواسته‌های مشروع ملت پاسخ بدهد ادامه می‌دهند.

وزیر داخله بحرین اخیرا ادعا کرده بود که شواهدی برای دخالت‌های ایران در بحرین وجود دارد که امنیت داخلی را تهدید می‌کند، و تهران سعی دارد اقداماتی انجام دهد تا در بحرین نیز همانند تعدادی از کشورهای عربی، اکثریت نماینده گان مجلس طرفدار آن باشند.

شیخ راشد بن عبدالله آل‌خلیفه، تهدید به ایجاد محدویت‌های دینی برای شیعیان و محدودکردن آزادی آنان با دلایل واهی کرده بود.

شیعیان اکثریت جامعه بحرین را تشکیل می‌دهند ولی از سهم اندکی از قدرت و ثروت و رفاه در بحرین برخوردارند و از سوی حکومت به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار